Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Jihlavská radnice chce opravit další část hradebního parkánu

Jihlavská radnice chce opravit další část hradebního parkánu

Jihlavská radnice chce opravit další část hradebního parkánu

29.7.2011 08:12, Zdroj: ČTK

Jihlavská radnice chce opravit další část hradebního parkánu, neboli prostoru mezi dvěma hradbami. Studie revitalizace městského prostředí počítá s přibližně 400 metrů dlouhým úsekem mezi Brněnskou ulicí a kostelem sv. Jakuba. Město by mohlo parkán využívat pro pořádání společenských a kulturních akcí. Novinářům to dnes řekl primátor Jaroslav Vymazal (ODS).

"Dosavadní dřevěné schody v místě nástupu na parkán u penzionu Gustav Mahler nahradí bezbariérový chodník," uvedl Vymazal. Nástup i výstup nové vycházkové komunikace bude osazen uzamykatelnými branami. Na hradebním parkánu vznikne chodník široký 150 centimetrů, součástí bude hřiště pro pétanque, promenádu doplní lavičky, odpadkové koše a veřejné osvětlení. Opraví se hradební zdi, které se v některých úsecích bortí.

Součástí stavby bude podle Vymazala také vybudování dvou průhledů do jihlavského podzemí. "Zasklené průhledy o rozměrech přibližně dvakrát dva metry budou umístěny před prodejnou obuvi a ve spodní části Masarykova náměstí u parkoviště," dodal primátor. V centru města by se měly objevit stojany na jízdní kola a několik pítek. Bude vybudován také nový průchod z Masarykova náměstí do lesoparku Heulos v prodloužení Hluboké ulice vedle radnice.

Projekt by měl být hotový ještě letos. Město počítá s dotací z regionálního operačního programu, práce by mohly být zahájeny během příštího roku. Náklady na revitalizaci by měly dosáhnout asi osmi milionů korun. Stavba by měla trvat přibližně rok.

Tento úsek hradeb byl provizorně zpřístupněn v roce 2007. Všechny pozemky jsou v majetku města, vlastníci přilehlých nemovitostí je měli v minulosti pronajaté jako zahrádky. Hradební parkán je už řadu let v úseku od Minoritského náměstí po Brněnskou ulici častým cílem vycházek občanů Jihlavy i návštěvníků města.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (23.4 + 47.9) *

Zpět na přehled