Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Jihlava vydá 50 mil. Kč za úpravy u vlakového nádraží ve městě

Jihlava vydá 50 mil. Kč za úpravy u vlakového nádraží ve městě

Jihlava vydá 50 mil. Kč za úpravy u vlakového nádraží ve městě

15.6.2012 10:40, Zdroj: ČTK

Jihlava  - Jihlava vydá kolem 50 milionů korun za zlepšení okolí zanedbaného městského vlakového nádraží. Opravena bude silnice, přibudou chodníky a parkovací stání, zlepší se dostupnost MHD. Dlouho chystaný projekt teď slíbila dotovat Evropská unie. S lokalitou má radnice další velké plány. V budoucnu by tam chtěla mít i nové autobusové nádraží. Investice plánují také dráhy, řekl dnes novinářům primátor Jaroslav Vymazal (ODS).

Vybudováním moderního dopravního terminálu by se podle radnice měly zlepšit služby pro cestující. "Myslím, že už ta první etapa významně oživí tento prostor," uvedl primátor.

Stavba, která začne letos v listopadu a potrvá do konce příštího roku, bude zahrnovat opravu silnice i technických sítí u nádraží. Vzniknou nové chodníky a 64 parkovacích míst pro auta, upravena bude zeleň. "Bude zde zřízena otočka pro autobusy městské hromadné dopravy," uvedl Vymazal. Doplnil, že dráhy slíbily opravit svou výpravní budovu a Správa železniční dopravní cesty by se výhledově měla postarat o rekonstrukci kolejiště.

Dráhy mají připravenou projektovou dokumentaci, termín zahájení prací ale ještě nebyl stanoven. Podle mluvčí ČD Radky Pistoriusové čekal dopravce na to, zda město získá dotaci. "Nyní budeme žádat o zařazení do investičního plánu Českých drah," řekla ČTK.

Plánovaná druhá etapa budování jihlavského terminálu bude stát kolem čtvrt miliardy korun. Kromě nového autobusového nádraží obsahuje i vznik vnitřního okruhu. Podle primátora bude město usilovat o to, aby byl terminál dokončen v letech 2015 až 2016. Záležet to ale bude i na možnostech čerpání další dotace.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (30.9 + 15.3) *

Zpět na přehled