Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Jihlava si nepůjčí 100 mil. Kč na parkovací dům, stavbu odloží

Jihlava si nepůjčí 100 mil. Kč na parkovací dům, stavbu odloží

Jihlava si nepůjčí 100 mil. Kč na parkovací dům, stavbu odloží

30.11.2012 12:23, Zdroj: ČTK

Jihlava - Jihlavská radnice zřejmě nebude čerpat už schválený úvěr 100 milionů korun na parkovací dům, protože chce tuto stavbu odložit. Díky parkovacímu domu mělo v krajském městě přibýt pro auta asi 200 míst k stání. Blízko domu kultury teď ale vznikají jiná parkoviště, proto tam parkovací dům není potřeba. Konečné rozhodnutí o této stavbě učiní zastupitelstvo 11. prosince, řekl dnes novinářům jihlavský primátor Jaroslav Vymazal (ODS).

Podle primátora by měla být stavba odložena na neurčito; v tomto volebním období na ni prý už nedojde. V místě, kde měl dům stát, vznikne pouze plošné parkoviště. Úvěr do 50 milionů korun by město chtělo čerpat na jiné projekty, které plánuje zahájit v příštím roce.

"Parkovací dům by sice byl potřeba, ale napřed je třeba vyřešit parkování komplexně. Ten dům by měl být až ve chvíli, kdy se bez něj město neobjede," doplnil náměstek primátora Rudolf Chloupek (ČSSD).

V centru Jihlavy teď nová parkoviště vznikají. Parkoviště pro 70 aut je součástí dokončované stavby zimního sportoviště v Tyršově ulici. V areálu bývalé Tesly v Havlíčkově ulici letos soukromá společnost Corbada otevřela podzemní parkoviště pro 184 aut. Další parkoviště s ještě větší kapacitou se v tomto areálu plánují.

Úvěr na parkovací dům schválili zastupitelé v minulém roce. Proti stavbě tehdy vystupovali zástupci radniční opozice. Někteří tvrdili, že lidé se placeným parkovištím vyhýbají, a proto o parkovací dům nebudou stát. To zatím platí u nedávno postaveného soukromého parkoviště v Křížové ulici, které je stále málo využívané.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.9 + 18.1) *

Zpět na přehled