Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Jihlava letos provede první úpravy zanedbaného městského nádraží

Jihlava letos provede první úpravy zanedbaného městského nádraží

Jihlava letos provede první úpravy zanedbaného městského nádraží

25.1.2013 11:39, Zdroj: ČTK

Jihlava - Zanedbané městské vlakové nádraží v Jihlavě se letos dočká prvních změn k lepšímu. Radnice se postará o rekonstrukci přístupové komunikace, vybudování parkoviště pro auta a zavedení linky MHD. Na akci za 22,5 milionu korun teď město vybralo stavební firmu, řekl dnes novinářům primátor Jaroslav Vymazal (ODS). S touto lokalitou má město další velké plány. V budoucnu by tam mělo být i nové autobusové nádraží. Investice plánují také dráhy.

"Tento prostor je celkově zanedbaný. Dojde k jeho zkulturnění, zavedeme tam první linku MHD," přiblížil primátor přínos první etapy výstavby. Na křížení ulic u městského nádraží bude zřízena světelná křižovatka. "Úsek od křižovatky dolů k nádraží bude kompletně zrekonstruován," doplnil primátor. Kromě komunikace budou obnoveny inženýrské sítě, veřejné osvětlení a zeleň. Vznikne parkoviště pro 64 aut a místo pro otáčení vozů MHD. "Dopravní podnik je připraven tam zavést linku, která bude spojovat městské nádraží s Masarykovým náměstím," řekl Vymazal.

O zakázku, kterou dotuje Evropská unie, se ucházelo přes 20 firem. Vyhrál havlíčkobrodský podnik Lubomír Dvořák. Staveniště převezme ještě v tomto měsíci.

O rekonstrukci nádražní budovy se mají postarat České dráhy. Projektová dokumentace k akci s náklady kolem 50 milionů korun je připravena. Ale ještě nepadlo rozhodnutí o tom, kdy by tyto práce mohly začít, uvedla mluvčí drah Kateřina Šubová.

Jihlava plánuje celkovou přeměnu městského vlakového nádraží v moderní dopravní terminál umožňující cestujícím pohodlné přestupování na autobusy a MHD. Peníze na další investice se město podle primátora opět pokusí získat v evropských fondech.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 5, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (12.6 + 14.8) *

Zpět na přehled