Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 24. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Jičín zaplatí firmě BusLine KHK za MHD o 200.000 Kč více

Jičín zaplatí firmě BusLine KHK za MHD o 200.000 Kč více

Jičín zaplatí firmě BusLine KHK za MHD o 200.000 Kč více

3.6.2019 17:03, Zdroj: ČTK

Jičín - Sedmnáctitisícový Jičín zaplatí firmě BusLine KHK za zajištění městské hromadné dopravy ve druhé polovině letošního roku o 200.000 korun více, než město předpokládalo. BusLine KHK městu vypověděla ke konci července smlouvu. Jičín na období od srpna do konce prosince začal hledat nového dopravce. Získal nabídku od dvou firem a vybralo si tu s nižší částkou od firmy BusLine KHK. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Jan Jireš. Od ledna 2020 by měl MHD v Jičíně po dobu deseti let zajišťovat dopravce, který vzejde z tendru vypsaného v květnu.

Původní kontrakt s BusLine KHK měl trvat do konce letošního roku. Nově budou náklady MHD na období od srpna do konce prosince činit 575.000 korun, tedy o 200.000 více, než kolik by to bylo podle vypovězené smlouvy. "Rozdíl se zdá vysoký, avšak je v souladu se současnými obvyklými cenami za dopravní obslužnost. Od listopadu 2013, kdy (původní) smlouva byla uzavřena, došlo k významnému navýšení nákladů," uvedl Jireš. BusLine KHK si podle přechodné smlouvy bude účtovat 46 korun za ujetý kilometr.

Pro desetiletý tendr zastupitelé schválili maximální částku, kterou by město mělo za MHD ročně dávat, a to ve výši 1,75 milionu korun. Radnice uvedla, že konečná cena vyplyne až z výběrového řízení, přičemž se dá předpokládat navýšení ceny oproti dosavadním platbám.

V Jičíně je jedna trasa MHD. Dopravce najezdí ročně asi 32.000 kilometrů. Pro období od roku 2020 chce město trasu mírně rozšířit ve čtvrti Nové Město.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.2 + 2.3) *

Zpět na přehled