Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Jičín pokračuje v projektu oprav sídliště Husova

Jičín pokračuje v projektu oprav sídliště Husova

Jičín pokračuje v projektu oprav sídliště Husova

11.2.2019 12:00, Zdroj: ČTK

Jičín - Sedmnáctitisícový Jičín chce pokračovat v opravách veřejných prostor na panelovém sídlišti Husova. Z deseti etap jsou hotové čtyři a na pátou je vypsaný tendr, výsledek se očekává v březnu. Projektovou dokumentaci pro šestou, sedmou a osmou etapu zpracuje firma Projektservis. Vyplynulo to z dnešního vyjádření radnice.

Program oprav sídliště Husova, kde žije téměř čtvrtina obyvatel města, radnice rozdělila na deset etap a zahájila ho v roce 2007. "Vedení města se rozhodlo další tři etapy, šestou, sedmou a osmou, sloučit do jednoho projektu, aby se snížily náklady. Město firmu Projektservis oslovilo přímo," uvedl Jireš.

Podle něj je to z několika důvodů. Město v roce 2015 vypsalo soutěž na projekt čtvrté etapy regenerace sídliště, přičemž se přihlásila pouze firma Projektservis. Rok nato město vypsalo další, tentokrát na pátou etapu, avšak žádný projektant se nepřihlásil. "Město proto následně samo oslovilo firmu Projektservis a uzavřelo s ní smlouvu. Dalším důvodem je, že předložená nabídková cena je v místě a čase obvyklá," uvedl Jireš.

Zpracování projektové dokumentace má stát 633.000 korun bez DPH. "Jde o tři etapy, cena za jednu je tak 211.000 bez DPH. Takové náklady za projektovou dokumentaci jsou běžné," řekl ČTK Jireš.

Projekt regenerace sídliště se netýká budov, ale ploch. Od roku 2007 udělalo město čtyři etapy s celkovou investicí přes 30 milionů korun. Kromě toho radnice investovala dalších víc než deset milionů korun do zateplení a oprav několika panelových domů, které na sídlištích město ještě vlastní. Většina domů po privatizaci patří soukromníkům, kteří si opravy domů zajišťují sami.

Investice se v páté etapě za 12,4 milionu korun bez DPH týká cest, zeleně, mobiliáře, odpočinkových zón, ploch pro odpadové nádoby. Přibýt by mělo 30 parkovacích míst. Tuto etapu nelze přiřadit ke konkrétní části sídliště, týká se celého území. "Výběrové řízení (na dodavatele páté etapy) dosud probíhá, veřejná zakázka bude vyhodnocena během března 2019," dodal Jireš.

Realizace bude rozdělena do let 2019 a 2020. Jičínu se podařilo získat dotaci šest milionů korun z programu Regenerace sídlišť.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (1.5 + 20.1) *

Zpět na přehled