Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 22. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Jeden svět v Pardubicích bude hledat bezpečí i jistotu

Jeden svět v Pardubicích bude hledat bezpečí i jistotu

Jeden svět v Pardubicích bude hledat bezpečí i jistotu

12.3.2019 14:26, Zdroj: ČTK

Pardubice - Festival dokumentárních filmů Jeden svět se letos bude zabývat identitou, jistotou či bezpečím. V Pardubicích mají diváci možnost zhlédnout snímky o lidských právech v Divadle 29 od 26. do 30. března. ČTK řekla pořadatelka Anna Hrabáčková.

"Motto letošního festivalu je Bezpečná blízkost. Odkazuje na stav, kdy si lidé ve společnosti, ač je každý jiný, dokáží porozumět a naslouchat," uvedla Hrabáčková.

Za pět dní pardubická část festivalu uvede 19 dokumentů z celého světa. Festivalové dny jsou děleny do čtyř promítacích bloků, k večernímu filmu zvou pořadatelé hosta. Dopolední promítání je pro děti od osmi do 14 let, zhlédnou komentovanou sérii krátkých filmů.

"Doprovodné festivalové aktivity zahrnují výstavu fotografií, uvedení mimořádné kolekce videí, akci ve veřejném prostoru a předprojekce," řekla Hrabáčková.

Přeprojekce budou dvě. Ve čtvrtek zvou pořadatelé do Bakla Café na snímek Íránský rave. Je to příběh dvou mladíků, kteří dělají rave music v zemi, kde je taková hudba považována za dílo satana. Když se jim podaří účastnit festivalu ve Švýcarsku, rozhodují se, zda mají opustit domov a požádat o azyl.

Příští sobotu hostí promítání kavárna Bílej Kocouř. Diváci tam uvidí snímek Rebelská střední škola v Berlíně, která nabízí pohled do jediné školy svého druhu v Německu. Studenti nedostávají známky, rozhodují o osnovách, chybí ředitelna. Absolventi ale musí složit státní maturitu, stejně jako studenti z jiných škol.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.0 + 49.6) *

Zpět na přehled