Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Insider: Vyšetřovatelé kauzy Nagyové čelí 27 žalobám, zdržuje je to

Insider: Vyšetřovatelé kauzy Nagyové čelí 27 žalobám, zdržuje je to

Insider: Vyšetřovatelé kauzy Nagyové čelí 27 žalobám, zdržuje je to

18.7.2013 22:19, Zdroj: ČTK

Praha - Policisté a státní zástupci vyšetřující kauzu kolem bývalé šéfky kanceláře premiéra Jany Nagyové čelí 27 trestním oznámením. Uvedl to dnes internetový deník Insider. Oznámení podle něj podali advokáti lidí vyšetřovaných či prověřovaných v rámci kauzy. Vyšetřovatelé proto údajně musí průběžně vysvětlovat svůj postup Generální inspekci bezpečnostních sborů, což zdržuje práci na případu.

Podle Insideru podali právníci 27 trestních podnětů na osmičlenný policejní tým, který má kauzu na starosti, i na dozorující státní zástupce. Podněty musí prověřit policejní inspekce, a to pak komplikuje práci policejních úředníků, kteří musí zpracovat velké množství důkazního materiálu. Vyhodnocení dokumentů a zpracování dalších obvinění a podrobné procesní návrhy mohou být hotovy do konce srpna, píše deník.

Ředitelka kanceláře expremiéra Petra Nečase (ODS) Nagyová podle policie jednak zneužila vojenskou rozvědku ke sledování Nečasovy manželky. Také údajně stojí i v pozadí případu korupce tří exposlanců ODS Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksy, kteří si podle vyšetřovatelů nechali slíbit výhodné posty za to, že se vzdají mandátu. Nejvyšší soud ale kvůli imunitě vyňal tři bývalé poslance z pravomoci orgánů činných v trestním řízení, takže není jasné, jak bude případ pokračovat.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.2 + 35.2) *

Zpět na přehled