Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 24. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » iDnes: Rath nepřišel k soudu, prý měl nehodu a leží v nemocnici

iDnes: Rath nepřišel k soudu, prý měl nehodu a leží v nemocnici

iDnes: Rath nepřišel k soudu, prý měl nehodu a leží v nemocnici

27.4.2015 10:36, Zdroj: ČTK

Praha - Bývalý poslanec David Rath obžalovaný z korupce dnes nepřišel k soudu. Podle svého advokáta měl nehodu, leží v nemocnici a je pod vlivem silných léků, uvedl zpravodajský server iDnes. Hlavní líčení v případu zmanipulovaných zakázek, kde Rathovi hrozí až 12 let vězení, musel soudce odročit. Advokát Adam Černý soudu řekl, že podrobnosti o nehodě ani o Rathově zdravotním stavu nezná.

Hlavní líčení v Rathově části kauzy pokračovalo minulý týden před Krajským soudem v Praze po zhruba dvouměsíční přestávce. Rath dorazil se svým advokátem Černým, který soud požádal, aby znovu rozhodl o případném vyloučení soudce Roberta Pacovského z případu. Důvodem jsou předchozí rozsudky v první části kauzy, ve kterých soudce udělil devíti spoluobviněným tresty od pěti do 7,5 roku a tři podmínky. Případ je od února rozdělen do dvou částí kvůli průtahům, Rath se poté podle advokáta nemohl vyjadřovat k důkazům.

Trestní stíhání Ratha se týká údajné korupce při stavebních a zdravotnických tendrech. Podle vyšetřovatelů bral úplatky. Rath obžalobu odmítá. Podle něj nebylo možné veřejné zakázky ovlivňovat, protože byly pod vícenásobnou kontrolou.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (11.4 + 27.1) *

Zpět na přehled