Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » iDnes.cz: Rittig vymáhá po ČT exekucí omluvu za reportáž o zlatě

iDnes.cz: Rittig vymáhá po ČT exekucí omluvu za reportáž o zlatě

iDnes.cz: Rittig vymáhá po ČT exekucí omluvu za reportáž o zlatě

22.10.2015 18:43, Zdroj: ČTK

Praha - Kontroverzní podnikatel Ivo Rittig vymáhá po České televizi exekucí soudem nařízenou omluvu za reportáž spojující ho s penězi a zlatem zabavenými v kauze Nagyová. Dnes to napsal server iDnes.cz. Televize se proti verdiktu nařizujícímu omluvu bránila i u Nejvyššího soudu, ale neuspěla. Rittig figuruje kromě případu kolem Jany Nečasové (dříve Nagyové) i v dalších případech vyšetřovaných policií.

Spor souvisí s majetkem, který policie zabavila v červnu 2013 při razii v kauzách kolem Nagyové, šéfky kabinetu tehdejšího premiéra Petra Nečase (ODS). V reportáži z roku 2014, kterou lobbista napadl, ČT uvedla, že policie zajistila v Rittigových firmách 150 milionů korun a desítky kilogramů zlata, což se ale později nepotvrdilo. Městský soud v Praze v únoru nařídil ČT, aby se Rittigovi ve vysílání omluvila. Televize se dovolala k Nejvyššímu soudu, který ale dovolání zamítl.

Lobbista Rittig nyní vymáhá po ČT omluvu prostřednictvím exekuce. Pokud se televize neomluví, hrozila by jí tak podle serveru pokuta. "Exekuční řízení bylo zahájeno 20. července," řekl iDnes.cz místopředseda Obvodního soudu pro Prahu 4 Michal Květ. Rittigův právní zástupce Vladislav Jirka nechtěl záležitost komentovat a nevyjádřila se zatím ani ČT, uvedl server.

Rittigovo jméno se objevuje v řadě kriminálních případů. Vyučený prodavač, odsouzený podle médií v roce 1988 k devíti letům vězení za manko 766.000 Kčs v samoobsluze, figuruje jako obžalovaný či obviněný třeba v kauzách údajného tunelování firmy Oleo Chemical a tendru na jízdenky pražské MHD.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (27.6 + 11.0) *

Zpět na přehled