Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » iDnes: ČD chtějí měnit strukturu firmy, prý ušetří desítky milionů

iDnes: ČD chtějí měnit strukturu firmy, prý ušetří desítky milionů

iDnes: ČD chtějí měnit strukturu firmy, prý ušetří desítky milionů

16.9.2013 07:43, Zdroj: ČTK

Praha - České dráhy (ČD) chtějí od října výrazně změnit organizační strukturu firmy. Údajně tím ušetří až desítky milionů korun. Uvedl to dnes server iDnes.cz, který má k dispozici návrh změn. Dráhy například sníží o třetinu počet odborů a kanceláří podniku a zcela zruší pozice výkonných ředitelů, jejichž práci převezmou náměstci.

Podle serveru má množství odborů a kanceláří ČD klesnout z 33 na 22. Například odbory účetnictví a daní a finanční vytvoří jeden ekonomický odbor. Úplně zmizí posty šesti výkonných ředitelů, kteří spadali pod představenstvo firmy. Nahradí je čtyři náměstci, a to pro osobní dopravu, ekonomiku a techniku, správu majetku a průřezové činnosti. Pokud ale budou nádraží převedena na Správu železniční dopravní cesty, zanikne také funkce náměstka pro majetek.

Změny podle drah zjednoduší řízení, ale také přinesou úspory. "Ročně by se tím měly ušetřit desítky milionů korun," řekl serveru mluvčí ČD Radek Joklík. Nová organizační struktura, která má začít platit od října, je jednou z podmínek, aby generální ředitel drah Dalibor Zelený získal na konci roku k platu bonus 150.000 korun, píše iDnes.cz.

Personální změny na tuzemské železnici začaly krátce po nástupu Zdeňka Žáka na ministerstvo dopravy. Nejprve prosadil v červenci personální obměnu dozorčí rady ČD, která následně kompletně vyměnila původní vedení drah v čele s dlouholetým ředitelem Petrem Žaludou.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (2.9 + 17.9) *

Zpět na přehled