Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Husky CZ ztratil poslední možnost, jak se bránit pokutě 2 mil. Kč

Husky CZ ztratil poslední možnost, jak se bránit pokutě 2 mil. Kč

Husky CZ ztratil poslední možnost, jak se bránit pokutě 2 mil. Kč

24.8.2015 10:05, Zdroj: ČTK

Brno - Výrobce sportovních potřeb Husky CZ ztratil poslední možnost, jak se bránit pokutě 2,32 milionu korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Stížnost firmy odmítl Ústavní soud. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy ÚOHS. Husky CZ uzavírala zakázané dohody o určování cen pro další prodej na trhu outdoorového vybavení. Vyjádření firmy ČTK zjišťuje.

Důvodem ústavní stížnosti bylo zejména údajně nezákonné použití nahrávky telefonního rozhovoru jako důkazu a dále neprovedení některých důkazů navrhovaných společností Husky. Ústavní soud konstatoval, že postup ÚOHS i Nejvyššího správního soudu, který pokutu potvrdil, byl ústavně konformní a ve stížnosti jsou pouze opakovány argumenty, které byly vypořádány již při předchozích správních a soudních řízeních. Porušeno nebylo ani právo firmy na spravedlivý proces.

Husky porušila zákon ve vztazích s odběrateli jejího zboží, kteří provozovali internetové obchody. Firma podle ÚOHS založila svou cenovou politiku na ústních dohodách o povinném dodržování doporučených cen, které dále konkretizovala ceníkem rozesílaným e-mailem.

Doporučené ceny nejsou protizákonné v případě, že prodejce není omezen v určování cen zboží pro jeho další prodej a má možnost stanovit koncovou cenu i pod doporučenou prodejní cenou. To se ve zkoumaném případě nestalo.

"Šetřením bylo prokázáno, že společnost Husky plnění dohod o doporučených cenách pro další prodej svými odběrateli kontrolovala a pod hrozbou přerušení dodávek zboží či jiných sankcí jejich plnění i vymáhala," uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.9 + 37.7) *

Zpět na přehled