Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Husky CZ se obrátí na Evropský soud pro lidská práva

Husky CZ se obrátí na Evropský soud pro lidská práva

Husky CZ se obrátí na Evropský soud pro lidská práva

25.8.2015 11:31, Zdroj: ČTK

Brno - Výrobce sportovních potřeb Husky CZ se ve sporu s antimonopolním úřadem obrátí na Evropský soud pro lidská práva. ČTK to dnes řekl jednatel společnosti Zbyněk Kolomazník. Firma se tak bude bránit pokutě 2,32 milionu korun, kterou dostala za zakázané dohody o určování cen pro další prodej na trhu outdoorového vybavení. Rozhodnutí ÚOHS dosud potvrdily všechny tuzemské soudy, které se případem zabývaly, včetně Ústavního soudu.

Podle Kolomazníka Ústavní soud zcela rezignoval na přezkum ústavnosti použití, ale i hodnocení důkazních prostředků. "Svým rozhodnutím tak v podstatě vystavil zelenou angažování se obchodních partnerů jakožto agentů nejrůznějších orgánů veřejné moci a zapojení těchto subjektů do rozhodování správních orgánů," uvedl Kolomazník.

Husky CZ podle ÚOHS porušila zákon ve vztazích s odběrateli jejího zboží, kteří provozovali internetové obchody. Firma podle ÚOHS založila svou cenovou politiku na ústních dohodách o povinném dodržování doporučených cen, které dále konkretizovala ceníkem rozesílaným e-mailem.

Doporučené ceny nejsou protizákonné v případě, že prodejce není omezen v určování cen zboží pro jeho další prodej a má možnost stanovit koncovou cenu i pod doporučenou prodejní cenou. To se ve zkoumaném případě nestalo.

"Šetřením bylo prokázáno, že společnost Husky plnění dohod o doporučených cenách pro další prodej svými odběrateli kontrolovala a pod hrozbou přerušení dodávek zboží či jiných sankcí jejich plnění i vymáhala," uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Podle Kolomazníka v obdobných případech, jako je tento, dochází k restriktivnímu výkladu norem práva EU, omezování lidských práv a správní orgány tak paradoxně působí jako orgány dodatečného zdanění subjektů, které jakožto úspěšné firmy odvádějí České republice nemalé daňové odvody a zaměstnávají velký počet lidí. "Takovéto správní trestání je pak tedy nutné vidět jako určitou daň za úspěch," uvedl Kolomazník.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.2 + 6.9) *

Zpět na přehled