Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Hruška může převzít od Teska 22 prodejen na severní Moravě

Hruška může převzít od Teska 22 prodejen na severní Moravě

Hruška může převzít od Teska 22 prodejen na severní Moravě

24.1.2014 09:40, Zdroj: ČTK

Brno - Maloobchodní řetězec Hruška může převzít od svého konkurenta Tesco Stores 22 prodejen na severní Moravě. Transakci povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Rozhodnutí už nabylo právní moci, řekl dnes ČTK předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj.

Prodejny, které chce Hruška převzít, jsou v okresech Karviná, Frýdek-Místek, Ostrava-město, Zlín, Nový Jičín, Opava a Kroměříž. Prodejny Tesco získalo v rámci akvizice společnosti Žabka v roce 2011.

ÚOHS posuzoval dopady transakce na lokální trhy i na celou zemi. V obou případech dospěl k závěru, že spojení nevzbuzuje obavy z narušení soutěže v maloobchodním prodeji zboží denní potřeby. "Soutěžní problémy nevzniknou ani v oblasti obstarávání zboží," uvedl Rafaj. Při schválení fúze přihlédl mimo jiné také k přítomnosti silných konkurentů působících na posuzovaných trzích.

Maloobchodní společnost Tesco Stores ČR v účetním roce 2012/13, který skončil loni v únoru, vykázala ztrátu 1,12 miliardy korun po zisku 204 milionů korun v období předcházejícím. Tržby firmě klesly skoro o tři procenta na 44 miliard korun.

Tesco vstoupilo na český trh v roce 1996. V současné době zde provozuje 209 obchodů, 19 čerpacích stanic a sedm obchodních center. Zároveň pod vedením Teska funguje franšízová síť přibližně 135 prodejen Žabka.

Maloobchod Hruška patří v Česku k největším prodejním sítím. V letech 2011 a 2012 výnosy firmy překročily osmimiliardovou hranici. Předloni firma vydělala po zdanění 131 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.2 + 22.7) *

Zpět na přehled