Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Hradecký kraj začne hodnotit desetiletý tendr na autobusové firmy

Hradecký kraj začne hodnotit desetiletý tendr na autobusové firmy

Hradecký kraj začne hodnotit desetiletý tendr na autobusové firmy

16.5.2019 00:10, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Královéhradecký kraj dnes odpoledne začne otevíráním nabídek hodnotit osmimiliardový tendr na autobusové dopravce. V soutěži kraj vybere firmy, které budou zajišťovat dotovanou linkovou autobusovou dopravu v kraji od roku 2020 do roku 2030. Tendr vypsal kraj loni na konci října. Uzávěrka pro podání nabídek je dnes ve 14:00. Nabídky lze podat pouze elektronicky.

Původně kraj stanovil termín pro podání nabídek na 16. leden. Důvodem následných pěti posunutí termínu byly aktualizace zadávací dokumentace. Při poslední aktualizaci rada kraje také zvýšila maximální hodnotu nabídkových cen za roční dopravní výkon. Toto zvýšení však neměnilo maximální cenu celé zakázky, která zůstala 7,7 miliardy korun za deset let.

Zakázka je rozdělena na osm územních oblastí. Soutěží se o dopravu na Broumovsku, Náchodsku, Novoměstsku, Rychnovsku, Trutnovsku, Královédvorsku, Hradecku a Jičínsku. Kraj předpokládá, že po vyhodnocení tendru budou mít vítězné firmy na přípravu zahájení dopravy pro kraj zhruba rok. Vlastní plnění zakázky by mělo začít od změny jízdních řádů v září 2020.

Nyní v kraji zajišťuje dotovanou linkovou dopravu 11 autobusových firem. Kontrakty jim skončí v momentě, kdy se dopravy ujmou vítězové osmimiliardového tendru.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.9 + 7.1) *

Zpět na přehled