Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Hradecký kraj podle ÚOHS porušil zákon v asi stomilionovém tendru

Hradecký kraj podle ÚOHS porušil zákon v asi stomilionovém tendru

Hradecký kraj podle ÚOHS porušil zákon v asi stomilionovém tendru

18.7.2016 13:30, Zdroj: ČTK

Brno/Hradec Králové - Královéhradecký kraj podle antimonopolního úřadu porušil zákon ve zhruba stomilionovém tendru na tiskové a kopírovací služby pro kraj a jím zřizované organizace a obchodní společnosti. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) celou zakázku zrušil. Rozhodnutí je pravomocné, vyplývá z webu ÚOHS. Novou soutěž na poskytnutí centralizovaných tiskových služeb kraj v nejbližších měsících vypisovat nebude. Podle mluvčí hejtmanství Martiny Götzové musí kraj nejprve zvážit, jakým způsobem přistoupí ke zpracování zadávacích podmínek ve světle rozhodnutí ÚOHS.

Kraj podle ÚOHS tendr nevypsal dostatečně jasně. V části zakázky týkající se identifikačních terminálů neuvedl všechny typy současných bezkontaktních identifikačních, magnetických nebo čipových karet, kterými disponuje. Úřad ve svém rozhodnutí uvedl, že kraj sice dodatečně zveřejnil, jaké konkrétní typy bezkontaktních karet jeho zaměstnanci používají, jeho výčet ale nebyl zdaleka přesný.

"Úřad tedy i přes tuto specifikaci shledal danou informaci za nedostatečnou pro zpracování porovnatelných nabídek ze strany uchazečů o veřejnou zakázku. Tento postup mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Soutěž u ÚOHS napadl jeden z potenciálních dodavatelů. "Kraj nadále stojí za zněním zadávacích podmínek předmětné veřejné zakázky, avšak respektuje názor ÚOHS," uvedla mluvčí kraje. Proti verdiktu ÚOHS by se kraj mohl bránit už jen správní žalobou.

Kraj zakázku vypsal v polovině loňského roku. Její cenu včetně opčního práva vyčíslil na 104 milionů korun bez DPH. O zakázku se ucházelo pět firem.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.7 + 43.0) *

Zpět na přehled