Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 21. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Hradecký kraj podepsal smlouvu na přestavbu náchodské nemocnice

Hradecký kraj podepsal smlouvu na přestavbu náchodské nemocnice

Hradecký kraj podepsal smlouvu na přestavbu náchodské nemocnice

27.3.2018 15:31, Zdroj: ČTK

Náchod - Královéhradecký kraj dnes v Náchoděpodepsal se sdružením stavebních firem Geosan Group a firmou BAK smlouvu na přestavbu zdejší Oblastní nemocnice za 1,344 miliardy korun bez DPH. Největší současný investiční projekt kraje po několika letech problémů může začít. Stavba by měla trvat 26 měsíců. Dodavatele stavby se kraji podařilo vybrat až ve čtvrté soutěži.

"Dnešek je okamžikem, kdy zaměstnanci a v důsledku i pacienti dostávají jistotu na zlepšení fungování náchodské nemocnice a jejích možností, jak co nejlépe pomáhat lidem. Přerušujeme onen začarovaný kruh prostupující celou historií záměru na modernizaci Oblastní nemocnice Náchod. Nemohu mluvit za své předchůdce, ale rok trvalo, než jsme připravili takové podmínky výběrového řízení, aby se do něj mohl přihlásit větší okruh stavebních firem, ale zároveň aby nemocnici nestavěl někdo úplně bez zkušeností," řekl ČTK hejtman hradeckého kraje Jiří Štěpán (ČSSD).

Základem projektu je výstavba dvou nových nemocničních objektů, vznikne objekt pro medicinální plyny, bude vystavěn nadzemní koridor a podzemní chodby mezi budovami. Součástí tendru je i opce na případnou druhou etapu modernizace nemocnice za odhadovaných 420 milionů korun, vybraná firma však cenu nabídne zvlášť, pokud kraj ke druhé etapě přistoupí.

Modernizaci náchodské nemocnice kraj připravoval několik let. Podle původních plánů se mělo začít stavět v roce 2012 a hotovo mělo být do poloviny roku 2015. Zásadní zdržení nastalo poté, co kraj v květnu 2013 zrušil přes rok trvající tendr na stavební firmu a vzdal se evropské dotace 400 milionů korun. Druhý tendr kraj vypsal v červenci 2015 a po 16 odkladech termínu jej v únoru 2016 kvůli nekvalitně zpracované dokumentaci zrušil. Do třetí soutěže zasáhlo vyšetřování policie. Kriminalisté v září 2016, těsně před otevřením obálek s nabídkami a dva týdny před krajskými volbami, zasahovali na hejtmanství a dalších místech, například i doma u tehdejšího hejtmana Lubomíra France (ČSSD). Nové vedení kraje tendr 15. prosince 2016 zrušilo. Loni policie v souvislosti s ovlivňováním zakázky obvinila bývalého vedoucího odboru investic kraje a jednoho externího poradce pro investice.

Náchodská nemocnice zajišťuje zdravotní péči pro více než 200.000 lidí, ve specializovaných oborech až pro 250.000. Je největším zdravotnickým zařízením patřícím Královéhradeckému kraji, má 1500 zaměstnanců. Pod náchodskou nemocnici spadá jedenáct provozoven, z toho sedm s lůžkovou péčí o celkové kapacitě 832 lůžek.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (28.3 + 15.1) *

Zpět na přehled