Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Hradecký kraj nakoupí za 300 mil.Kč vybavení do nemocnice Náchod

Hradecký kraj nakoupí za 300 mil.Kč vybavení do nemocnice Náchod

Hradecký kraj nakoupí za 300 mil.Kč vybavení do nemocnice Náchod

9.1.2019 14:49, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Královéhradecký kraj nakoupí za 300 milionů korun vybavení do přestavované Oblastní nemocnice Náchod. Veřejnou zakázku chce hejtmanství vyhlásit v prvním čtvrtletí letošního roku. ČTK o tom dnes informovali zástupci kraje. Návrh krajské rady projednají krajští zastupitelé 28. ledna.

"Nutností pro vyhlášení veřejné zakázky je vyčlenění finančních prostředků do krajského rozpočtu," uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar (TOP 09). Třísetmilionovou zakázku kraj rozdělí do dvou let. "V letošním rozpočtu bude vyčleněných sto milionů korun a zbylá část v rozpočtu pro příští rok," uvedl Cabicar.

Kraj chce pořídit například informační technologie, vybavení interiéru, zdravotnické přístroje či nový orientační systém pro veřejnost. "Tím dokončíme kompletní modernizaci náchodské nemocnice tak, jak bylo v plánu podle projektové dokumentace," dodal Cabicar.

Od loňského dubna kraj v náchodské nemocnici nákladem 1,3 miliardy korun buduje dva nové nemocniční pavilony. Hotovy by měly být zhruba v polovině roku 2020.

Oblastní nemocnice Náchod zajišťuje zdravotní péči pro spádovou oblast s více než 200.000 obyvateli, ve specializovaných oborech až pro 250.000 pacientů. Pod Oblastní nemocnici Náchod spadají nemocnice v Rychnově nad Kněžnou, Broumově, Jaroměři, Novém Městě nad Metují a pracoviště klinické biochemie a diagnostiky v Opočně. Nemocnice Královéhradeckého kraje jsou v Trutnově, Jičíně, Dvoře Králové a Náchodě.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (27.6 + 15.4) *

Zpět na přehled