Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 21. 6. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Hradecký kraj má první dotaci na investice do škol za půl mld. Kč

Hradecký kraj má první dotaci na investice do škol za půl mld. Kč

Hradecký kraj má první dotaci na investice do škol za půl mld. Kč

11.7.2017 12:51, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Královéhradecký kraj uspěl s žádostí o evropskou dotaci pro první z 16 projektů investic do odborných středních škol. Projektem s první přidělenou dotací je rekonstrukce cvičné kuchyně a pořízení nových technologií za asi 10,7 milionu korun ve Střední škole gastronomie a služeb v Nové Pace na Jičínsku. Celková hodnota všech 16 projektů je téměř půl miliardy korun. Novinářům to dnes řekla náměstkyně hejtmana pro školství Martina Berdychová (Východočeši).

O dotace, které by u jednotlivých projektů měly pokrýt až 90 procent nákladů, kraj žádá v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP). "Projekt v Nové Pace již má rozhodnutí ministerstva pro místní rozvoj a víme tak, že jeho realizace bude stoprocentní," uvedla Berdychová. Kraj u novopackého projektu již vyhlásil řízení na dodavatele technologií a chystá tendr na dodavatele stavebních prací.

Moderní výukové prostředí na školách by mělo podle kraje zvýšit atraktivitu, a tím také naplněnost především technických oborů, které se dlouhodobě potýkají s nezájmem uchazečů. Školy by díky dotacím z EU měly studentům a pedagogům poskytnout důstojné prostředí, které bude odpovídat podmínkám uplatnění v praxi.

Nejnákladnějšími z 16 projektů jsou rekonstrukce školního statku v Hořicích na Jičínsku a vybudování centra odborné přípravy polygrafických oborů ve Velkém Poříčí na Náchodsku. Každý z projektů by měl přijít na 100 milionů korun. Do hradecké průmyslovky kraj plánuje investovat 50 milionů korun.

Investovat by se mělo i do hradecké SOŠ a SOU Vocelova, Střední školy technické a řemeslné v Chlumci nad Cidlinou, hradecké zdravotnické školy či České lesnické akademie v Trutnově. Méně nákladné projekty se týkají například průmyslovek v Hronově, Rychnově nad Kněžnou, Jičíně, Novém Bydžově, v Hořicích a hradecké Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (34.7 + 4.7) *

Zpět na přehled