Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 25. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Hradecká radnice v kauze CTP požaduje stažení žaloby na město

Hradecká radnice v kauze CTP požaduje stažení žaloby na město

Hradecká radnice v kauze CTP požaduje stažení žaloby na město

9.1.2019 16:43, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Královéhradecká radnice v kauze černé stavby skladů na okraji města dává přednost mimosoudnímu jednání s developerskou firmou CTP Invest a bude požadovat stáhnutí její žaloby na město. Firma nedokončené haly rozestavěla před čtyřmi lety. V únoru 2017 podala na město žalobu o zaplacení náhrady škody 20,1 milionu korun. V současnosti pokračuje jednání o smíru, ke kterému vyzval soud.

"Na radě jsme se dohodli, že budeme požadovat, aby CTP stáhlo žalobu a pak se (s CTP) budeme bavit třeba i o smíru," řekla dnes novinářům náměstkyně primátora Věra Pourová (ANO).

Postup firmy označila na nekorektní, žalobu za vydírání a zdůraznila, že poškozeným v dané věci je město, nikoli CTP. "Preferujeme cestu mimosoudního jednání s tím, že CTP řekne, udělali jsme chybu a pojďme se postavit k čistému stolu a řešme to co nejférověji. Nebudeme chtít jít cestou soudního smíru, tedy, smíru, který bude předložen soudu a ten to schválí a z něho nastanou účinky," řekla Pourová.

Vládnoucí koalice na hradecké radnici ANO, ODS a Změna pro Hradec není jednotná v tom, jak problém s černou stavbou vyřešit. "Kladu důraz na dohodu. Firma má stále zájem haly dostavět. Můj pohled je pragmatický, pokud možno se dohodnout v rámci možností s tím, že firma to dostaví a vznikne smysluplný areál," řekl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS).

CTP Invest dvě haly rozestavěla od podzimu 2014 do března 2015. Její následné snahy získat dodatečné povolení zatím neměly úspěch. Firma dosud proinvestovala 270 milionů, na pokutách za stavbu bez povolení zaplatila zhruba 1,3 milionu korun.

Proti firmě CTP bylo vedeno trestní stíhání, policie CTP a ještě jednu firmu podezírala z podplácení. Údajně firmy chtěly od města souhlas se stavbou příjezdové cesty, aby mohly pro stavbu získat dodatečné stavební povolení. Peníze firmy městu nabídly formou daru na veřejně prospěšný účel. Ani jednu z nabídek město neakceptovalo. CTP podle svého vyjádření dar nabídla městu za udělení souhlasu a za náklady vzniklé s rozšířením a údržbou komunikace. Státní zastupitelství později stíhání zastavilo, protože se neprokázalo protiprávní jednání.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (37.2 + 16.6) *

Zpět na přehled