Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Hradec Králové dá 125 mil. Kč z loňského hospodaření do rezervy

Hradec Králové dá 125 mil. Kč z loňského hospodaření do rezervy

Hradec Králové dá 125 mil. Kč z loňského hospodaření do rezervy

30.4.2019 17:16, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Hradec Králové dá 125 milionů korun z výsledku loňského hospodaření do rezervy rozpočtu na letošní rok. Rozhodli o tom dnes zastupitelé města. Radnice předpokládá, že peníze z rezervy bude postupně ve zbytku roku čerpat na konkrétní investiční akce. "Chceme je rovnoměrně rozdělit do všech oblastí, od školství, přes kulturu až po investiční projekty," uvedla náměstkyně primátora pro ekonomiku a rozpočet Monika Štayrová (ANO).

Peníze by mohly jít například na výstavbu provizorního parkoviště u fakultní nemocnice, opravu zchátralých částí Benešovy třídy nebo na rekonstrukci některé z mateřských škol.

Zastupitelé dnes také schválili závěrečný účet rozpočtu roku 2018, který skončil přebytkem 60 milionů korun. Příjmy rozpočtu činily 2,26 miliardy korun a výdaje 2,2 miliardy korun. Investice města loni vzrostly na 315 milionů korun z předloňských 149 milionů korun. Po celkovém finančním vypořádání loňského roku zbylo městu k volnému použití 125 milionů korun.

Z kapitoly investic město loni nejvíce dalo do výkupů pozemků, a to 74 milionů korun. Za 13 milionů město pořídilo akcie Vodovodů a kanalizací Hradec Králové. Mezi větší stavební investice patřily stavby hasičské zbrojnice ve čtvrti Březhrad, zastávek MHD v lokalitě Aldis a rekonstrukce muzea. Významných 64 milionů korun dalo město do modernizace infrastruktury a stavebních úprav základních škol.

Největší plánované investice město loni neprovedlo. Přestavba ZUŠ Střezina za více než 210 milionů korun se kvůli rozchodu města se stavební firmou zastavila na samotném začátku. Město ani nezačalo se stavbou nové sokolovny na Pouchově za 50 milionů korun a také nezačalo se stavbou fotbalového stadionu, na kterou mělo loni vyčleněných 78 milionů korun.

V letošním rozpočtu má Hradec Králové zatím schválené investice za 240 milionů korun. Hlavní investicí má být stavba fotbalové arény, na níž je v rozpočtu vyčleněno 180 milionů korun. Kdy stavba začne, však není jasné, protože druhý tendr na stavební firmu byl loni zrušen a radnice pracuje na vypsání třetího výběrového řízení.

Hradec Králové loni opět snížil své zadlužení, celkový objem úvěrů zmenšil na 579 milionů korun z předloňských 624 milionů. Zadlužení město snížilo pátý rok po sobě, ještě na konci roku 2013 bylo zatíženo dluhem 842 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.6 + 4.2) *

Zpět na přehled