Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Hradec Králové chce dát loňský přebytek na parkoviště či školu

Hradec Králové chce dát loňský přebytek na parkoviště či školu

Hradec Králové chce dát loňský přebytek na parkoviště či školu

3.4.2019 15:07, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Město Hradec Králové by mohlo přebytek loňského hospodaření ve výši 125 milionů korun použít na výstavbu provizorního parkoviště u fakultní nemocnice, opravu zchátralých částí Benešovy třídy nebo na rekonstrukci některé z mateřských škol. ČTK to dnes řekli představitelé vedení města. Městská rada zatím navrhla převést přebytek do rozpočtové rezervy, z které bude město peníze průběžně čerpat.

Podle primátorovy náměstkyně pro ekonomiku Moniky Štayrové (ANO) by parkoviště u fakultní nemocnice, kde je velký nedostatek parkovacích míst, mohlo přijít na 11 až 13 milionů korun. Za zhruba pět milionů korun by město chtělo také zřídit na křižovatce u fakultní nemocnice semafory pro snadnější výjezd z nemocnice. Podle náměstka pro investice Jiřího Bláhy (ODS) by peníze z loňského přebytku mohly jít i na úpravu veřejných prostranství v Gayerových kasárnách.

Náměstek pro školství Martin Hanousek (Změna pro Hradec a Zelení) by pak chtěl peníze z přebytku použít na rekonstrukci některé z mateřských škol. "Také potřebujeme upravit objekt bývalé školy v Lipkách, aby v něm šlo učit. Chceme postupně rozjet rekonstrukce zanedbaných škol a Lipky by nám sloužily jako záložní škola pro žáky z opravovaných škol," řekl.

Štayrová upozornila, že o rozdělení loňského přebytku budou orgány města teprve rozhodovat. "Máme představu o uplatnění asi 100 milionů korun. V zásobníku je (investic) za asi 700 milionů korun, takže bude z čeho vybírat," řekla.

V letošním rozpočtu má Hradec Králové zatím schválené investice za 240 milionů korun. Hlavní investicí má být stavba fotbalové arény, na níž je v rozpočtu vyčleněno 180 milionů korun. Kdy stavba začne, však není jasné, protože druhý tendr na stavební firmu byl loni zrušen a radnice pracuje na vypsání třetího výběrového řízení.

Loňský rozpočet města skončil při příjmech 2,26 miliardy korun a výdajích 2,2 miliardy korun kladným saldem 60 milionů korun. Po finančním vypořádání loňského roku zbylo městu k volnému použití v letošním roce 125 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.9 + 14.4) *

Zpět na přehled