Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Hospimed,dodávající přístroje do nemocnic,dostal pokutu za kartel

Hospimed,dodávající přístroje do nemocnic,dostal pokutu za kartel

Hospimed,dodávající přístroje do nemocnic,dostal pokutu za kartel

21.11.2016 10:27, Zdroj: ČTK

Brno - Dodavatel přístrojového vybavení nemocnic HOSPIMED dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v pořadí už druhou pokutu za kartel. Nyní má pražská společnost zaplatit 2,494 milionu korun. V kartelu byl se společností S-medics, s.r.o., která má zaplatit 29.000 korun. ČTK to řekl mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Rozhodnutí úřadu je pravomocné.

Pokuty jsou za zakázané dohody týkající se veřejných zakázek na dodávky zdravotnických přístrojů. "Obě společnosti v průběhu správního řízení požádaly o tzv. narovnání a po splnění všech podmínek jim byly uložené pokuty sníženy," uvedl Švanda.

Pro Hospimed je to už druhý prokázaný kartel. V tom prvním byla firma se společností PURO-KLIMA. Hospimed musel zaplatit 33,2 milionu korun a PURO-KLIMA 10,9 milionu.

Firmy v letech 2008 a 2010 slaďovaly své nabídky nebo koordinovaly své jednání při účasti ve veřejných zakázkách. Týkalo se to například modernizace přístrojového vybavení nemocnice v Liberci nebo přístrojového vybavení kardiovaskulárního centra Fakultní nemocnice Ostrava. Kartel se týkal zakázek téměř za 200 milionů korun bez DPH.

"Jednání ve vzájemné shodě ovlivnilo výsledky uvedených zadávacích řízení a došlo tak k narušení hospodářské soutěže na trhu dodávek zdravotnické přístrojové techniky na území České republiky," uvedl k případu už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Při prověřování konkrétních tendrů úřad zjistil, že některé nabídky firem byly nápadně podobné, nabídkové ceny byly zcela shodné či se lišily pouze nepatrně a vždy byly nastaveny těsně pod maximální cenu stanovenou zadavatelem.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (23.3 + 18.6) *

Zpět na přehled