Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Hodonínská radnice se brání pokutě od ÚOHS u soudu

Hodonínská radnice se brání pokutě od ÚOHS u soudu

Hodonínská radnice se brání pokutě od ÚOHS u soudu

19.1.2015 11:03, Zdroj: ČTK

Brno - Hodonínská radnice se brání čtvrtmilionové pokutě, kterou dostala loni na podzim za chyby v tendrech na stavební práce od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Podala žalobu ke Krajskému soudu v Brně. ČTK to dnes řekla bez bližších podrobností mluvčí soudu Lenka Smutná Polachová.

Radnice v tendrech na stavební práce oslovovala vždy stejný okruh firem. "Nejednalo se přitom o stavební zakázky, jež by samy o sobě byly mimořádné, a město Hodonín nedokázalo uvést žádné zvláštní objektivní skutečnosti, které by zdůvodňovaly zasílání výzvy stejnému okruhu zájemců," uvedl loni v září Rafaj.

Chyby radnice se týkaly mimo jiné výstavby parkovacích ploch. Zakázky byly z roku 2012. Ve všech případech radnice vyzvala k podání nabídek opakovaně stejný okruh zájemců, a to společnosti Strabag, VHS Břeclav, Swietelsky, Stavební firma Plus a Inženýrské stavby Hodonín.

Přestože výzvy byly zveřejňovány i na webu města, pět přímo oslovených firem bylo i tak zvýhodněno oproti ostatním. O tendru se přímo dozvěděly a současně jim byla poskytnuta zadávací dokumentace, aniž musely cokoli vyhledávat.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.4 + 16.3) *

Zpět na přehled