Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 21. 6. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Hodonínská armaturka má o čtvrtinu více zakázek než loni

Hodonínská armaturka má o čtvrtinu více zakázek než loni

Hodonínská armaturka má o čtvrtinu více zakázek než loni

10.9.2017 09:36, Zdroj: ČTK

Hodonín - Hodonínská armaturka VAG s.r.o., která do srpna vystupovala pod názvem Jihomoravská armaturka spol. s r.o., má letos čtvrtinový nárůst zakázek proti loňskému období. Aktuálně nestačí uspokojovat poptávku po svých výrobcích, proto musí část výroby zadávat jiným firmám. Armaturka aktuálně zaměstnává přibližně 600 lidí, ale dalších 30 by potřebovala ihned přijmout. Pracovníků je ale na trhu nedostatek, řekl ČTK výrobní ředitel společnosti Zdeněk Brázda.

"Potřebovali bychom zaměstnat více lidí, ale při současné situaci na trhu práce je to velký problém. Pro zajištění dalších pracovních sil jsme mimo Českou republiku hledali také v Polsku, na Slovensku nebo Maďarsku, avšak neúspěšně. Aktuálně přijímáme do pracovního procesu 25 lidí z Bulharska, kteří mají zkušenosti v oblasti slévárenství," uvedl Brázda.

Vedle prodeje standardních armatur firma uspěla v tendrech na dodávky armatur do velkých projektů. "To svědčí o tom, že jsme schopni konkurovat i velkým zahraničním hráčům na vodohospodářském trhu," uvedl Brázda a zmínil projekty do Rakouska, Izraele nebo zemí Středního východu.

Přibližně polovina vlastní produkce hodonínské armaturky směřuje do Německa, kde sídlí její mateřská společnost. Trh bývalého Československa tvoří asi třetinu obratu. Velkým obchodním úspěchem na tuzemském trhu bylo pro firmu vítězství v tendru na dodávky armatur pro Ústřední čistírnu odpadních vod v Praze. Podle Brázdy v Německu i Česku vykazuje počet zakázek v posledním roce progresivní vývoj.

Jihomoravská armaturka začátkem srpna 2017 změnila svůj obchodní název na VAG s.r.o. Důvodem je sjednocení s globální značkou výrobní skupiny VAG, do které společnost patří od roku 2001. Firma plánuje pro další fiskální období končící v březnu 2018 obrat podobný obratu posledních let ve výši 1,5 miliardy korun.

V současné době má nedostatek výrobních kapacit, strojírenské provozy pracují ve třísměnném provozu a slévárna ve dvousměnném. "To vyžaduje nemalé finanční prostředky na přesčasovou práci, vzhledem k nedostatku kmenových zaměstnanců, nebo hledání výrobních kapacit mimo společnost," uvedl Brázda.

Součástí americké finanční skupiny Rexnord, která vlastní německou VAG Group, je hodonínská armaturka šest let. Portfolio nabízených výrobků pro vodohospodářské odvětví zahrnuje armatury všech velikostí, od těch nejmenších až po uzávěry přehrad o průměru čtyř metrů. Armatury z Hodonína jsou prodávány prostřednictvím téměř 300 obchodních míst po celém světě. V rámci skupiny obchodně zastřešuje část zemí střední Evropy, Balkán a země Blízkého východu. Hodonínská společnost ročně vyrobí stovky tisíc armatur. Počátkem letošního roku bylo do provozu uvedeno robotizované pracoviště pro povrchové ochrany zhruba za 50 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.3 + 1.7) *

Zpět na přehled