Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 18. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Hodnota zakázek veřejné správy na komunikaci v 1.pololetí stoupla

Hodnota zakázek veřejné správy na komunikaci v 1.pololetí stoupla

Hodnota zakázek veřejné správy na komunikaci v 1.pololetí stoupla

2.8.2018 16:20, Zdroj: ČTK

Praha - Hodnota zakázek, které zadaly veřejné instituce a samospráva na marketing a komunikaci, se v letošním prvním pololetí meziročně zvýšila o 100 milionů na 858 milionů korun. Množství zadaných tendrů se téměř nezměnil, bylo jich 369. Vyplývá to z analýzy asociací komunikačních a PR agentur.

Počet zrušených veřejných výběrových řízení, která nenašla vítěze, se meziročně snížil o dvě. Ve sledovaném období jich bylo zrušeno pět v hodnotě 40 milionů korun, což je nejmenší finanční objem zrušených zakázek od roku 2016.

Z dosavadních výsledků tak vyplývá, že by letos veřejné zakázky v komunikaci a marketingu měly opět překročit miliardovou hranici. Loni úřady a veřejné instituce utratily za komunikaci 1,348 miliardy korun, což bylo o 18 procent více než v roce 2016.

Pozitivně se loni vyvíjel i počet zrušených soutěží. Zatímco v roce 2016 jich bylo 19, loni devět. Počet klesá každé pololetí, což asociace považují za pozitivní trend, který vypovídá o pokračující profesionalizaci úředníků odpovědných za komunikaci s občany.

"Věříme, že je to důsledek rostoucí míry profesionality ze strany zadavatelů při organizaci výběrových řízení v oblasti komunikace a marketingu," uvedla Lucie Češpivová z Asociace komunikačních agentur.

Analýza společnosti CEEC Research, která data pro obě asociace zpracovala, zkoumá celkem 23 různých kategorií veřejných zakázek.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.1 + 17.6) *

Zpět na přehled