Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 21. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Hochtiefu CZ klesl zisk o třetinu na 19,6 mil. Kč, tržby vzrostly

Hochtiefu CZ klesl zisk o třetinu na 19,6 mil. Kč, tržby vzrostly

Hochtiefu CZ klesl zisk o třetinu na 19,6 mil. Kč, tržby vzrostly

12.7.2019 14:15, Zdroj: ČTK

Praha - Stavební firmě Hochtief CZ loni klesl čistý zisk meziročně o 34,5 procenta na 19,6 milionu korun. Tržby vzrostly o 7,8 procenta na 5,54 miliardy Kč, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin.

"Dlouhá příprava stavebních zakázek, odvolací řízení a skokový nárůst cen vstupních materiálů, energií a práce významně ovlivnily předpokládanou ziskovost některých projektů. Přijali jsme řadu úsporných opatření. Jejich dopady se ale již začínají pozitivně projevovat a věřím, že se nám podaří ziskovost stabilizovat," uvedl ve zprávě předseda představenstva společnosti Tomáš Koranda.

K největším projektům, na kterých loni firma pracovala, patří rekonstrukce Negrelliho viaduktu v Praze. Dále to byly například rekonstrukce stanice metra Skalka, výstavba 414 metrů dlouhého kolektoru pod Hlávkovým mostem v Praze, dokončení Ústřední čistírny odpadních vod v hlavním městě nebo zahájení výstavby nové atletické haly v Brně.

Na bývalém fotbalovém stadionu Baníku Ostrava na Bazalech Hochtief zahájil loni v létě výstavbu tréninkového areálu pro mládež z Moravskoslezského kraje. Na dálnici D1 pokračovala firma v rekonstrukci úseku mezi Hvězdonicemi a Ostředkem. Ze zahraničních staveb lze zmínit rekonstrukci lávek pro pěší na Mostě SNP v Bratislavě.

Německý stavební koncern Hochtief působí v České republice od roku 1999, kdy koupil společnost VSB. Společnost Hochief CZ se zaměřuje na bytovou, občansko-administrativní, průmyslovou, ekologickou a vodohospodářskou výstavbu, včetně projektů dopravní infrastruktury. Počet zaměstnanců společnosti na konci loňského roku vzrostl téměř o stovku na 1133.

Podle výše tržeb byl lídrem českého stavebního trhu loni Metrostav, meziročně mu tržby vzrostly o 9,7 procenta na 21,5 miliardy korun. Čistý zisk meziročně klesl o 7,6 procenta na 363,2 milionu korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (25.4 + 24.4) *

Zpět na přehled