Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Hochtiefu CZ klesl zisk o 73 pct na 30 mil. korun, tržby stouply

Hochtiefu CZ klesl zisk o 73 pct na 30 mil. korun, tržby stouply

Hochtiefu CZ  klesl zisk o 73 pct na 30 mil. korun, tržby stouply

21.6.2018 11:55, Zdroj: ČTK

Praha - Stavební firmě Hochtief CZ loni klesl čistý zisk meziročně o 73 procent na 30 milionů korun, o rok dříve stoupl více než dvojnásobně. Tržby firmě loni vzrostly o procento na 5,14 miliardy korun. ČTK to dnes sdělil mluvčí společnosti Michal Talián.

"Výsledky nadále reflektovaly dopady vysoce konkurenčního trhu, nízkých odbytových cen u veřejných zakázek a minimálních ziskových marží z minulých let. Tento časový přesah je pro stavebnictví typický, neboť soutěžení a realizace projektů zpravidla trvají řadu měsíců i let a současné výsledky kopírují situaci v minulých obdobích," uvedl člen představenstva Hochtief CZ Jörg Mathew.

Mezi větší projekty, které firma loni zahájila, patří například rekonstrukce Negrelliho viaduktu v Praze, modernizace letiště v Českých Budějovicích nebo výstavba části dálnice D3 u slovenské Čadce, kterou prováděla dceřiná společnost Hochtief SK.

Z ukončených staveb patří mezi největší výstavba dálničního tunelu Považský Chlmec, který je součástí nově vybudovaného obchvatu Žiliny v úseku Strážov - Brodno.

Německý stavební koncern Hochtief působí v České republice od roku 1999, kdy koupil společnost VSB. Společnost Hochief CZ se zaměřuje na bytovou, občansko-administrativní, průmyslovou, ekologickou a vodohospodářskou výstavbu, včetně projektů dopravní infrastruktury. Počet zaměstnanců společnosti na konci loňského roku vzrostl téměř o stovku na 1092.

Podle výše tržeb byl lídrem tuzemského stavebního trhu loni Metrostav, meziročně mu tržby vzrostly o 11,4 procenta na 19,6 miliardy korun. Čistý zisk meziročně klesl o 20,7 procenta na 392,9 milionu korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.0 + 2.2) *

Zpět na přehled