Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Hluboká nebude platit pokutu od ÚOHS za tendr na cyklostezku

Hluboká nebude platit pokutu od ÚOHS za tendr na cyklostezku

Hluboká nebude platit pokutu od ÚOHS za tendr na cyklostezku

29.9.2010 09:35, Zdroj: ČTK

Hluboká nad Vltavou nebude platit pokutu 140.000 korun, kterou v červnu dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za způsob, jakým hledala firmu pro vybudování části cyklostezky a pro její vybavení mobiliářem. Předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj podle deníku E15 prvotní rozhodnutí zrušil a celé řízení zastavil.

Celou cyklostezku město budovalo tři roky a stála více než 50 milionů korun. Otevřena byla právě letos v červnu. Pokutu dostala Hluboká nad Vltavou za to, že v roce 2008 údajně nezákonně rozdělila zakázku na stavbu a vybavení části cyklostezky z Hluboké do Poněšovic na dvě menší. Pokud by obě zakázky vyhlásila jako jednu, její hodnota by prý přesáhla 20 milionů korun a musela by ji zveřejnit v systému o veřejných zakázkách. To mohlo přilákat více zájemců, třeba i s lepší nabídkou. Zakázku tehdy získala společnost Strabag.

"Předmětem veřejných zakázek je provedení stavebních prací obecně, tyto práce však vykazují z hlediska jejich věcného zaměření odlišnosti takového charakteru, že odůvodňují zadání dvou samostatných veřejných zakázek," uvedl mimo jiné Rafaj ve svém rozhodnutí. Druhá zakázka byla podle jeho vyjádření vzhledem k ostatním souvisejícím s cyklostezkou atypická, neboť se jednalo o již vybudované asfaltové místní komunikace, jejichž hlavním účelem není cykloturistika.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.6 + 12.9) *

Zpět na přehled