Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Hlídací pes: Soud zneplatnil výpověď pro pracovníka zoo v Ústí

Hlídací pes: Soud zneplatnil výpověď pro pracovníka zoo v Ústí

Hlídací pes: Soud zneplatnil výpověď pro pracovníka zoo v Ústí

8.2.2019 11:48, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Ústecký okresní soud rozhodl o neplatnosti výpovědi zaměstnance ústecké zoologické zahrady, který upozorňoval na nedostatky v jejím hospodaření. Podle soudu ředitel zoo přistoupil k účelové organizační změně za účelem propuštění žalobce. Informoval o tom dnes server Hlidacipes.org. Zoologická zahrada je příspěvkovou organizací města, ČTK zjišťuje vyjádření vedení radnice.

V ústecké zoo pracoval Martin Trnovec od září 2017 jako vedoucí provozního útvaru. Do náplně jeho práce patřilo zajištění provozu a služeb jako energie, voda, dále pak údržba, doprava, úklid, správa movitého i nemovitého majetku a veřejné zakázky.

V žalobě na neplatnost výpovědi se podle serveru píše, že po nějaké době Trnovec zjistil, že ředitel zoo Roman Končel preferuje některé oblíbené podřízené, kterým toleruje porušování pravidel hospodaření s veřejnými prostředky. Trnovec po podřízených zaměstnancích ale požadoval, aby s majetkem hospodařili řádně, a brzy se stal neoblíbeným, uvedl server.

Výpověď dostal Trnovec 27. února 2018 s tím, že o den dříve bylo rozhodnuto o organizační změně, která zrušila místo vedoucího provozního útvaru. V platnost vstoupila hned 1. března.

"Soud dospěl k závěru, že důvodem pro vyhotovení organizační změny, kterou se žalobce měl stát pro žalovanou nadbytečný, byla snaha žalobce upozorňovat na nedostatky v plnění pracovních povinností podřízenými žalobce a porušování pravidel hospodaření s veřejnými prostředky," citoval server rozsudek senátu, který není pravomocný.

Ústecká zoo nedávno představila plán rozvoje, z něhož vyplynulo, že by potřebovala tři čtvrtě miliardy korun na investice, město je ale nemá.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.2 + 28.8) *

Zpět na přehled