Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 18. 6. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Hejtmani ANO vyzývají Sobotku, ať řeší ministerstvo školství

Hejtmani ANO vyzývají Sobotku, ať řeší ministerstvo školství

Hejtmani ANO vyzývají Sobotku, ať řeší ministerstvo školství

18.5.2017 12:42, Zdroj: ČTK

Praha - Hejtmani zvolení za hnutí ANO dnes otevřeným dopisem vyzvali premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby urgentně řešil situaci na ministerstvu školství. Kvůli aféře s dotačními programy je podle nich ohroženo fungování sportovních spolků, které sdružují převážně amatérské sportovce a mládež. Situaci hejtmani označují za počátek největší krize v českém sportu.

"Celý český sport se ocitl ve stavu existenčního ohrožení. K zastavení dotačních programů totiž došlo v nejcitlivějším období roku. V dřívějších letech měly sportovní kluby peníze na účtech nejpozději do konce dubna. Nyní jsme už v polovině května a sportovní organizace dosud ani nevědí, zda a kolik peněz dostanou," uvedla pětice hejtmanů a pražská primátorka Adriana Krnáčová.

"Je ohrožen provoz sportovních zařízení, jejich opravy a byly zastaveny též investice do nových veřejných sportovišť," napsali hejtmani. Situace se podle nich dotýká zhruba 5000 sportovních spolků v zemi a zejména u mládeže hrozí, že současná situace odradí trenéry, kteří se věnují dětem.

Policie se zabývala dotačními programy ministerstva školství a na počátku května kvůli tomu obvinila mimo jiné náměstkyni ministryně Simonu Kratochvílovou a šéfa Fotbalové asociace ČR Miroslava Peltu. Důvodem má být sjednávání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) kvůli aféře zrušila program investic ve sportu. Peníze na provoz sportovních svazů se chystá znovu uvolnit v příštích týdnech. Dotační programy pro sportování v malých oddílech, sportování dětí a údržbu malých sportovišť podle ministryně fungují dál.

Valachová se kvůli situaci rozhodla podat ke konci května demisi. Sobotka hledá jejího nástupce.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (29.4 + 8.9) *

Zpět na přehled