Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » H.Králové odsunul jednání o dohodě s CTP kvůli skladům na květen

H.Králové odsunul jednání o dohodě s CTP kvůli skladům na květen

H.Králové odsunul jednání o dohodě s CTP kvůli skladům na květen

24.4.2019 12:14, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Zastupitelé Hradce Králové budou o dohodě o narovnání s developerskou společností CTP Invest opět jednat až na květnovém zasedání. Původně měli v plánu, že kauzu firmy CTP, jež rozestavěla bez povolení ve městě sklady, projednají 30. dubna. "Objevily se (u dohody) formální nedostatky. Nejsme také úplně dohodnutí, na jakou akci by firma uvolnila účelově vázané prostředky," řekl dnes novinářům primátor Alexandr Hrabálek (za ODS).

Firma CTP na okraji Hradce Králové bez stavebního povolení rozestavěla dvě skladové haly a dohoda s městem by měla umožnit jejich dokončení. Firma by měla jako kompenzaci městu dát 15 milionů korun, které by byly účelově vázané na konkrétní projekt. Město by naopak mělo společnosti dát souhlas s využitím městských pozemků pro přístupovou cestu k halám. To by firmě umožnilo získat dodatečné stavební povolení.

"O účelu použití peněz se ještě musíme ve vedení města podrobně dohodnout," uvedl Hrabálek. Již dohodnutá suma 15 milionů korun se podle něj měnit nebude. Podle některých návrhů by mohly peníze od CTP jít na chodník a cyklostezku podél ulice k areálu CTP nebo na stavbu provizorního parkoviště u fakultní nemocnice.

Zastupitelstvo se v minulém volebním období kauzou zabývalo několikrát, dohodu s firmou zastupitelé vždy odmítli. Nynější zastupitelstvo vzešlé z loňských voleb mělo případ na stole poprvé letos 12. března a dohodu také odmítlo. Pro dohodu v březnu hlasovalo 15 zastupitelů z 33. Ke schválení bylo potřeba alespoň 19 hlasů.

Regionální ředitel CTP Zdeněk Apeltauer po březnovém hlasování uvedl, že se firma stojí o dohodu. "Budeme se snažit najít kompromisní řešení a dohodu připravit tak, aby se dala odhlasovat," řekl Apeltauer ČTK. Dodal, že není zastáncem právních řízení či soudních sporů.

Názor na dohodu není jednotný ani ve vládnoucí trojkoalici ANO, ODS a Změny pro Hradec. Proti dohodě je Změna pro Hradec. "Každý bude hlasovat za sebe," řekl Hrabálek. Jeho náměstek Martin Hanousek (Změna pro Hradec) potvrdil, že květnové hlasování o upravené dohodě bude volné a ani všechny zastupitelské kluby nebudou podle něj jednotné.

CTP Invest haly rozestavěla u výpadovky na Ostravu v době od podzimu 2014 do března 2015. Její následné snahy získat dodatečné povolení zatím neměly úspěch. Firma dosud proinvestovala 270 milionů, na pokutách za stavbu bez povolení zaplatila zhruba 1,3 milionu korun. V minulosti firma jako o možném řešení uvažovala o tom, že areál napojí na silnici přes jiný pozemek. Územnímu plánu stavba odpovídá.

Firma CTP již v minulosti peníze městu na veřejně prospěšné účely za udělení souhlasu neúspěšně nabídla. Vysloužila si za to trestní stíhání, když policie firmu podezírala z podplácení. Krajské státní zastupitelství později stíhání zastavilo, protože se neprokázalo protiprávní jednání. Tím se otevřel prostor k vyřešení celé kauzy dohodou o narovnání.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (10.9 + 21.5) *

Zpět na přehled