Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 24. 4. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Gumárnám Zubří loni klesl zisk o 11,5 milionu na 44 milionů korun

Gumárnám Zubří loni klesl zisk o 11,5 milionu na 44 milionů korun

Gumárnám Zubří loni klesl zisk o 11,5 milionu na 44 milionů korun

17.7.2017 10:08, Zdroj: ČTK

Zubří (Vsetínsko) - Společnosti Gumárny Zubří loni klesl zisk na 44 milionů korun před zdaněním, je to o 11,5 milionu méně než v roce 2015. ČTK to dnes zjistila ve Sbírce listin z výroční zprávy firmy, která vyrábí zejména lisované technické pryže pro automobilový průmysl. Tržby sice byly vyšší, než podnik plánoval, zdražily ale vstupní suroviny ke konci roku a stouply také mzdové náklady kvůli nepříznivému stavu na trhu práce, uvedl ve výroční zprávě ředitel Pavel Vinglárek. Tržby za prodej zboží a vlastních výrobků a služeb loni činily 925 milionů korun, což je o 25 milionů méně než o rok dřív.

Loňské tržby z gumárenské výroby a výroby plastů však byly vyšší, než firma očekávala. "Měly dosáhnout výše 808 milionů korun, což by odpovídalo asi 11procentnímu snížení proti skutečnosti roku 2015. Skutečně dosažené tržby činí 884 milionů korun. Nárůst byl především u autopříslušenství, kde se podařilo navýšit tržby ve srovnání s minulým rokem o asi 15 procent," sdělil ředitel. K uspokojivému vývoji ekonomické situace podniku přispěl i stabilní kurz eura vůči koruně.

Firma rozšířila výrobní kapacitu o nové zpracovatelské materiály ECO pro palivové soustavy a ve vývojové fázi je strategický projekt hadic pro brzdové systémy. Společnost vyrábí i ochranné prostředky dýchacích orgánů pro vojenský, průmyslový i civilní sektor. "Taktéž v loňském roce jsme udrželi trend prodeje ochranných masek z minulých let a podařilo se zrealizovat tendry pro tureckou policii, kazašskou armádu, policii Saúdské Arábie a armády Turkmenistánu, Rumunska, Indonésie" uvedl ředitel. Gumárny dodávají také technické výlisky a vytlačované profily pro stavebnictví, elektrotechnický průmysl či strojírenství. Vyrábějí také gumárenské směsi.

Gumárny Zubří loni zaměstnávaly v průměru 754 lidí, předloni jich bylo o 29 více. Letos firma plánuje vytvoření zisku 12 milionů korun před zdaněním. "Plán předpokládá dosažení tržeb z gumárenské výroby a výroby plastů ve výši 855 milionů korun při dodržení stanovené nákladovosti," uvedl ředitel.

Gumárny Zubří byly založeny v roce 1935 jako dceřiná společnost nejstarší středoevropské gumárenské společnosti Optimit v Odrách. Až do druhé poloviny 90. let vyráběly protiplynové ochranné masky, poté se nosný program zaměřil na lisované technické pryže, zejména pro automobilový průmysl. Současné Gumárny Zubří vznikly v roce 1991 privatizací státního podniku.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (46.3 + 42.2) *

Zpět na přehled