Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 18. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Frýdek-Místek chce zavést od října senior taxi

Frýdek-Místek chce zavést od října senior taxi

Frýdek-Místek chce zavést od října senior taxi

12.7.2019 13:03, Zdroj: ČTK

Frýdek-Místek - Senioři ve Frýdku-Místku by od října letošního roku mohli začít využívat senior taxi. V současné době město připravuje zadávací podmínky, na jejichž základě bude vypsána veřejná zakázka na provozovatele této služby, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

"Službu lze provozovat třemi způsoby, a to prostřednictvím města, jeho organizace nebo dodavatelskou formou," uvedla mluvčí. Podle Matějíkové se město na základě zkušeností s dotovanými službami pro seniory z jiných měst kraje rozhodlo senior taxi provozovat prostřednictvím dodavatelské firmy.

"Senior taxi budou moci využívat osoby nad 70 let s trvalým pobytem ve Frýdku-Místku. Počítáme s tím, že přeprava bude možná každý pracovní den od 06:00 do 14:00 jednak do zdravotnických zařízení, včetně ordinací praktických lékařů, ale také na úřady, pobočky České pošty, vlakové a autobusové nádraží nebo na hřbitovy na území města," uvedl náměstek primátora Marcel Sikora (KDU-ČSL).

Předpokládá, že za přistavení vozidla bude účtováno 15 korun. "Aby byla služba dostupná pro co nejvíce klientů, byl stanoven maximální počet jízd na osobu, a to na šest za měsíc," dodal Sikora. Ve městě žije zhruba 4500 lidí starších 70 let.

Služba senior taxi funguje v řadě dalších měst regionu, většinou se těší značné oblibě a starší lidé ji hojně využívají. Jde například o Bohumín na Karvinsku, Karvinou či Ostravu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (23.3 + 21.3) *

Zpět na přehled