Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Františkovy Lázně dostaly od ÚOHS pokutu 700.000 korun

Františkovy Lázně dostaly od ÚOHS pokutu 700.000 korun

Františkovy Lázně dostaly od ÚOHS pokutu 700.000 korun

6.1.2012 19:20, Zdroj: ČTK

Františkovy Lázně dostaly od antimonopolního úřadu pokutu 700.000 korun. Chybovaly v tendru za 200 milionů korun na rekonstrukci základní školy včetně výstavby víceúčelové sportovní haly. Rozhodnutí je pravomocné, sankci potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj. ČTK to zjistila z webu úřadu.

Podle ÚOHS město výrazně narušilo soutěžní prostředí. "Zadavatel zamezil v účasti v zadávacím řízení čtyřem dodavatelům schopným plnit předmět veřejné zakázky. Nelze vyloučit, že tyto společnosti mohly předložit výhodnější nabídky," uvedl již dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Podle místostarosty Františkových Lázní Františka Šnajdaufa (ALTERNATIVA) bývalé vedení města najalo na přípravu celé zakázky firmu. Ta také organizovala výběrové řízení. "Předpokládám, že pokutu budeme muset zaplatit, ale budeme ji pak vymáhat po této firmě. Je to ale samozřejmě nemilé, protože v současné době je město bez peněz," řekl ČTK Šnajdauf.

Město podle úřadu špatně posoudilo nabídky firem Metrostav, a. s., a SWIETELSKY stavební, s. r. o., a nepovažovalo je za zájemce, přestože firmy předložily písemné žádosti o účast. Město dále vyloučilo společnosti Bilfinger Berger Baugeselschaft m. b. H. a BERGER BOHEMIA a. s., přestože splnily kvalifikaci v požadovaném rozsahu.

Uvedený postup podle ÚOHS mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Město už uzavřelo smlouvu s vybraným uchazečem, společností SYNER, s. r. o. Cena veřejné zakázky činí téměř 200 milionů korun.

Františkovy Lázně navíc nerespektovaly usnesení ÚOHS a neinformovaly úřad o uzavření dodatku ke smlouvě s vybraným uchazečem v době, kdy ÚOHS případ řešil ve správním řízení.

V rozkladovém řízení se Rafaj zabýval mimo jiné výší pokuty, kterou nakonec neměnil. "Výše pokuty je stanovena ve všech ohledech spravedlivě. Opětovně zdůrazňuji skutečnost, že celkem čtyřem dodavatelům bylo znemožněno na základě nezákonného postupu zadavatele účastnit se zadávacího řízení," uvedl Rafaj v rozhodnutí.

 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Rafaj 15.5.2012 20:40

Fr.Lázně - pokuta ÚHOS


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.5 + 29.3) *

Zpět na přehled