Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Fischer chce své dluhy z prezidentské kampaně uhradit do úterý

Fischer chce své dluhy z prezidentské kampaně uhradit do úterý

Fischer chce své dluhy z prezidentské kampaně uhradit do úterý

8.7.2013 14:13, Zdroj: ČTK

Praha - Příští ministr financí a neúspěšný kandidát na prezidenta Jan Fischer do úterý splatí dluhy z prezidentské kampaně, které dosud činily pět milionů korun. Řekl to dnes novinářům poté, co designovaný premiér Jiří Rusnok oznámil, že Fischer bude v jeho úřednické vládě ministrem financí a vicepremiérem.

"Tohle je můj závazek soukromý, s kterým se samozřejmě v nejbližší době vyrovnám, pokud ne dnes, tak zítra (v úterý). Ta jednání pokročila tak, jak jsem sliboval. Jména sponzorů uvidíte na transparentním účtu," odpověděl Fischer novinářům na otázku, jak bude schopen spravovat státní finance, když jeho prezidentská kampaň skončila v milionových dluzích. Poslední pohyb na Fischerově účtu je z minulého týdne, kdy na něj přišel dar ve výši jednoho milionu a naopak zhruba půl milionu korun odešlo na uhrazení reklamních služeb. Milion Fischerovi poslal Daniel Paľko, předseda představenstva právnické firmy BSP Lawyer Partners, který dar už dříve slíbil.

O problémech s vyrovnáváním závazků hovořil Fischer i se svým příštím šéfem Rusnokem. "Samozřejmě, že jsme mluvili o všech aspektech jeho angažmá. Pan expremiér mě ujistil, že ta věc je v pokročilém stádiu dořešení. Já nemám důvod mu nevěřit a to je pro mě dostatečná záruka," uvedl k tomu dnes Rusnok.

Fischer se také vyjádřil k ostrým sporům, které během volebního klání vedl s pozdějším vítězem prvních přímých voleb hlavy státu a současným prezidentem Milošem Zemanem. "Kampaň je pryč, kampaň skončila," nechal se slyšet s tím, že záležitost považuje za uzavřenou.

"Samozřejmě stojím o tom, aby prezident republiky podporoval ministerstvo financí a ministra financí, to je naprosto logické, a aby s ním uměl být v kontaktu. To si myslím, že půjde," řekl také Fischer, který Zemana před druhým kolem prezidentské volby překvapivě nepřímo podpořil. Dnes svou "údajnou podporu" Zemana označil za "veliký mýtus". Svým voličům tehdy prý jasně řekl, že jsou zcela svobodní a že jim nebude dávat žádné rady. Zároveň oznámil, že ve druhém kole nebude volit Zemanova konkurenta a nyní ministra zahraničí v demisi Karla Schwarzenberga (TOP 09).

Fischerova kandidatura na hlavu státu skončila s pětimilionovým dluhem. Jako jediný z devítky kandidátů dluhy nesplatil ani po uplynutí zákonné lhůty. Nedávno uvedl, že neuhrazené finance zaplatí do 26. července.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.8 + 14.2) *

Zpět na přehled