Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Firma spojená s Rathem získala na Praze 6 zakázky za 750 milionů

Firma spojená s Rathem získala na Praze 6 zakázky za 750 milionů

Firma spojená s Rathem získala na Praze 6 zakázky za 750 milionů

24.5.2012 10:36, Zdroj: vz24.cz

Praha - Stavební společnost Konstruktiva Branko, jejíž ředitel Pavel Drážďanský je stíhán spolu s Davidem Rathem pro zmanipulovanou zakázku na rekonstrukci buštěhradského zámku, v minulosti získávala lukrativní zakázky na Praze 6. Dohromady od šestého pražského obvodu získala přibližně 750 milionů korun za posledních šest let. Uvedl to deník Právo.

Od roku 2006, kdy se starostou Prahy 6 stal současný ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS), získala Konstruktiva Branko celkem 13 zakázek za bezmála tři čtvrtě miliardy korun. Je mezi nimi zakázka za 104 milióny korun na rekonstrukci budovy základní školy Benita Juareze, tendr na opravu školy Pod Marjánkou za 63 milionů nebo rekonstrukce škol v ulici Na Dlouhém lánu a na náměstí Interbrigády po 53 milionech.

„V tuto chvíli je to pro mě nová informace, nicméně určitě to prověříme,“ prohlásila současná starostka Prahy 6 Marie Kousalíková (ODS). „Tam, kde budou pochybnosti o výběru, například proto, že vítězná Konstruktiva Branko nenabídla nejnižší cenu, budeme požadovat prošetření v kontrolním výboru,“ souhlasí s jejími slovy opoziční zastupitel Petr Hrdina (Strana zelených).

„Pokud si pamatuji, tak jsme nikdy žádné losovačky nepořádali. Vždy jsme postupovali podle zákona a s ohledem na maximální efektivitu a úsporu veřejných prostředků,“ odmítl pro deník jakékoli pochybnosti Chalupa.

Kromě zakázek pro Prahu 6 společnost pracovala i pro další pražské městské části, např. pro Prahu 4, Prahu 14 nebo pražský magistrát.

Autor: David Lancz, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 1, počet hlasů: 26.


Komentáře čtenářů

Novinky 24.5.2012 10:56

Škoda, že zde neuvedete, na které firmy jsou napojeni přímo ministři a jejich náměstci, kteří si rozdělují trh v Praze a okolí, jaké jsou vazby na magistrát ve všech službách, které instituce může požadovat. Každý, kdo dělá obchod do posledního detailu ví, jak to funguje, kdo komu a za co a jak. Normální člověk by se z toho musel zbláznit.

Jankovský 24.5.2012 15:24

ano je to bohužel pravda. Já musel také odevzdat poděkování v IKEMU...a to mě stálo penězu.
I když vykonáváme služby v oblasti facility vím, že o to přijdeme, jsou daleko lepší hráči na trhu např.L atd.

Novák 25.5.2012 10:48

Bylo by taky dobré, když média informují v článcích , kdo kde diktoval o veřejných zakázkách aby i média zvěřejnila informace např. kdo diktoval zakázky v IKEM (Malý,Vrána,Fuxa....)kdo komu a proč. Proč te´d pánové vč. Filipa sedí v Thomayerova nemocnice Krč,kde opět pokračují (viz výběrová řízení např.rekonstrukce, úklidy atd...). Je to pořád dokola. Všichni politikové, náměstci, vedoucí správ atd. takto vykonávají činnost. každý obchod je založen na osobní vazbě na danou osobu, domluví se výběrové řízení a pak to jede podle plánu. Konkurence se tak likvidují navzájem, každý používá své metody. Proč nemluvíte a nepíšete otevřeně, proč pořád jen jedním směrem. Když má být problém tak proč ho nemají Ti, ktěří se te´d bojí nejvíce?. NM

Jankovský 26.6.2012 08:56

Teď ještě praskne ta bublina, kterou te´d nafukuje p.Kalousek a bude to. Konečně lidi v této republice uvidí jak zakázky a tendry jsou od začátku zmanipoulovány, jak se připravují a že obchod je jen hra. Všichni majitelé firem, kteří podporují politickou stranu jsou Ti , kteří platí. je to hrozné. je to mafie skrývající se pod tváří ODS,TOP,atd.

Hyeronimus 18.9.2013 18:51

Teď přijdou ty počestný a vyhladověný lidi do funkcí...


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.2 + 0.9) *

Zpět na přehled