Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Firma, která měla být zapsána na blacklist, uspěla s odvoláním

Firma, která měla být zapsána na blacklist, uspěla s odvoláním

Firma, která měla být zapsána na blacklist, uspěla s odvoláním

9.3.2011 13:02, Zdroj: ČTK

Firma Kofroň production & advertising, která měla být jako první zapsána na takzvaný blacklist veřejných zakázek, uspěla se svým odvoláním. Předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj zrušil rozhodnutí svých podřízených při posuzování tendru na zabezpečení znojemského historického vinobraní pro rok 2010. ČTK to dnes potvrdil místopředseda ÚOHS Kamil Rudolecký.

Rafaj podle něj uznal námitky reklamní společnosti, která program vinobraní zajišťovala. Původní rozhodnutí bylo zrušeno a případ budou znovu posuzovat Rafajovi podřízení. "Důvodem zrušení rozhodnutí byly zejména dokumenty nově předložené vybraným uchazečem, které v době prvostupňového řízení neměl ÚOHS k dispozici," uvedl Rudolecký. O aktuálním rozhodnutí dnes informoval Deník.
 

Kofroň production & advertising v průběhu celého řízení tvrdila, že požadované reference v tendru Znojemské besedy na organizaci historického vinobraní splnila. Kvalifikační předpoklady byly podle ní prokázány tím, že doložila jako hlavní referenci zajištění znojemského vinobraní z roku 2009. Firma uváděla, že při posuzování případu nastalo nedorozumění a celý problém vznikl nešťastnou komunikací úřadu, neboť ÚOHS neměl od zadavatele k dispozici všechny podklady. Firma je následně doplnila v rozkladu.
 

Kofroň production & advertising v minulosti kritizovala i medializací případu, kterou se cítila poškozena. Firmě v případě zařazení na blacklist hrozilo, že se nebude moci účastnit veřejných tendrů na následující tři roky. To jí aktuálně nehrozí. Firma nemusí platit ani pokutu 200.000 korun, podobně jako zadavatel Znojemská beseda, která měla zaplatit 280.000 korun za údajné porušení zákona o veřejných zakázkách.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.6 + 31.9) *

Zpět na přehled