Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Firma Green Place s. r. o. dostala od ÚOHS pokutu 300.000 korun

Firma Green Place s. r. o. dostala od ÚOHS pokutu 300.000 korun

Firma Green Place s. r. o. dostala od ÚOHS pokutu 300.000 korun

19.6.2015 11:48, Zdroj: ČTK

Brno - Stavební firma Green Place dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 300.000 korun. Úřad ji zapsal na černou listinu firem, které se nemohou účastnit veřejných tendrů. Důvodem je podvod při prokazování kvalifikace. ČTK to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Pokuta je za prokazování kvalifikace v tendru obce Ondřejov na výstavbu místní mateřské školy. Zadavatel požadoval od dodavatelů mimo jiné předložení seznamu minimálně čtyř stavebních prací realizovaných v posledních pěti letech s uvedením jejich ceny, doby a místa provádění.

Dvě z osvědčení, která společnost Green Place předložila, neodpovídaly skutečnosti. Stavba zdravotního zařízení a přestavba prodejny na restauraci v Mladé Boleslavi byly dělány ve skutečnosti v jiných termínech, než firma uvedla, a to dokonce ještě dřív než začala existovat.

Na stavbách se údajně podílel jednatel společnosti Green Place, a to jako společník a jednatel dodavatelských společností, které stavbu zdravotního zařízení a přestavbu prodejny na restauraci v Mladé Boleslavi realizovaly. "Předložení těchto dokladů mohlo mít vliv na posouzení kvalifikace a výběr dodavatele v předmětném zadávacím řízení, neboť předložil nejnižší nabídkovou cenu," uvedl Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (17.2 + 35.9) *

Zpět na přehled