Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Firma Busline napadla tendr na dopravce pro Plzeňský kraj u ÚOHS

Firma Busline napadla tendr na dopravce pro Plzeňský kraj u ÚOHS

Firma Busline napadla tendr na dopravce pro Plzeňský kraj u ÚOHS

7.1.2019 10:27, Zdroj: ČTK

Brno - Dopravní společnost Busline LK napadla u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dva tendry na autobusové dopravce, které vyhlásil Plzeňský kraj. Vítězové mají zajišťovat dopravu v následujících deseti letech, hodnota obou zakázek je přibližně tři miliardy korun. Napsal to server zdopravy.cz.

Do obou soutěží, z nichž jedna je zaměřená na severní část kraje a druhá na jižní, se přihlásily společnosti ČSAD Autobusy Plzeň ze skupiny ČSAD Invest miliardáře Zdeňka Zemka a Arriva. Firma Busline, která oba tendry napadla u ÚOHS, se do výběrového řízení vůbec nepřihlásila.

Firma ve stostránkovém materiálu uvádí, že zadávací podmínky jsou v rozporu se zákonem, a proto nemohla nabídku podat. Stěžuje si například na údajně chybné a nesmyslné jízdní řády, které podle BusLine neodráží dopravní potřeby zadavatele.

Stěžuje si například i na krátké lhůty pro podání nabídek nebo údajně diskriminační podmínky na typ autobusů. Nelíbí se jí například požadavek na automatickou převodovku až do 90 km/h, protikorozní ochranu karosérie nebo požadavek na dvojitá skla.

Plzeňský kraj počítá s tím, že nový dopravce vyjede už letos na konci prosince. Podmínkou je nasazení nových nízkopodlažních vozidel. O vítězi má rozhodnout elektronická aukce.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (1.1 + 2.5) *

Zpět na přehled