Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Filozofická fakulta Univerzity Karlovy dostala od ÚOHS pokutu

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy dostala od ÚOHS pokutu

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy dostala od ÚOHS pokutu

12.9.2016 14:15, Zdroj: ČTK

Brno - Filozofická fakulta Univerzity Karlovy dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 70.000 korun. Diskriminovala zájemce o zakázku na dodávku informačních a komunikačních technologií. ČTK to zjistila z webu ÚOHS, pokuta je pravomocná. Univerzita rozhodnutí úřadu analyzuje.

Univerzita v podmínkách soutěže chtěla, aby servis dodávaného zboží dělal výhradně výrobce. Podle ÚOHS je tato podmínka diskriminační. "Na trhu existují i jiné subjekty, které jsou schopny tuto službu kvalifikovaně poskytovat," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Podle něj fakulta tím, že připustila servis pouze výrobcem, vyloučila ze soutěže de facto všechny ostatní firmy, které jej mohly dělat. Rafaj také uvedl, že diskriminační požadavek fakulty mohl negativně ovlivnit efektivní soutěž mezi dodavateli. Zakázka je z roku 2014 a soutěž vyhrála společnost C SYSTEM CZ.

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy rozhodnutí ÚOHS obdržela minulý týden. "Vzhledem k jeho délce se k němu ještě nemůžeme podrobně vyjádřit. Text rozhodnutí navíc musíme nejdříve projednat s konzultační firmou, která pro fakultu danou veřejnou zakázku připravovala a administrovala. Teprve pak budeme moci rozhodnout o dalších krocích," napsala dnes ČTK tisková mluvčí fakulty Ina Píšová.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (32.4 + 41.4) *

Zpět na přehled