Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Exšéf Vojenského zpravodajství Páleník přišel k výslechu

Exšéf Vojenského zpravodajství Páleník přišel k výslechu

Exšéf Vojenského zpravodajství Páleník přišel k výslechu

24.10.2013 11:47, Zdroj: ČTK

Praha - Bývalý ředitel Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník přišel dnes před 11:00 k výslechu v kauze někdejší šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase Jany Nagyové. Na otázku novinářů, zda bude vypovídat, odpověděl: "Uvidíme". Někdejší šéf vojenské tajné služby se podle detektivů podílel na nezákonném sledování bývalé manželky expremiéra Radky Nečasové. Muž obvinění odmítá.

Nezákonné sledování údajně zosnovala a usměrňovala Nagyová, jež se za bývalého předsedu vlády nedávno vdala. Představitelům vojenské tajné služby podle obvinění loni dala fotografii i adresu Nečasovy tehdejší ženy a na sledování se prý bez vědomí ministra obrany domluvila s generály Páleníkem a jeho nástupcem ve funkci Milanem Kovandou. Na trestné činnosti se údajně na její přání podílel i další zpravodajec Jan Pohůnek. Trojice kvůli tomu čelí obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby.

Podle Pohůnka, Páleníka i Kovandy nešlo o sledování, ale o obranu proti sledování, tudíž povolení ministra nebylo třeba. Zpravodajci prý měli za úkol zjistit, zda Nečasovu tehdejší manželku nesleduje někdo jiný. V té době prý disponovali indiciemi, že Nečasově rodině hrozí nebezpečí.

Kovandovi a Pohůnkovi žalobci v tomto týdnu také rozšířili obvinění o porušení povinnosti při správě cizího majetku. Pohůnek podle policie navedl Kovandu, aby proplatil 125.000 korun za neoprávněné březnové sledování dvou zaměstnanců úřadu vlády, které si Nagyová objednala u Vojenského zpravodajství, soukromé bezpečnostní agentuře.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.1 + 16.8) *

Zpět na přehled