Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Exšéf Vojenského zpravodajství Milan Kovanda přišel k výslechu

Exšéf Vojenského zpravodajství Milan Kovanda přišel k výslechu

Exšéf Vojenského zpravodajství Milan Kovanda přišel k výslechu

22.10.2013 11:05, Zdroj: ČTK

Praha - Bývalý ředitel Vojenského zpravodajství Milan Kovanda dnes přišel k výslechu v kauze někdejší šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase Jany Nagyové (nyní Nečasové). Na policejní služebnu se dostavil v doprovodu svého advokáta Jiřího Matznera, s novináři nekomunikoval. Kovanda, který je kvůli stíhání dočasně mimo službu, se podle vyšetřovatelů podílel na nezákonném sledování bývalé manželky expremiéra Radky Nečasové. Muž obvinění odmítá.

Nagyová, jež se nedávno za bývalého předsedu vlády Nečase vdala, podle policistů loni v listopadu zosnovala a usměrňovala nezákonné sledování tehdejší Nečasovy manželky Radky. Představitelům vojenské tajné služby údajně opatřila její fotografii i adresu. Na sledování se prý bez vědomí ministra obrany domluvila s generály Ondrejem Páleníkem a Kovandou, na trestné činnosti se prý na její přání podílel i plukovník Jan Pohůnek.

Podle Pohůnka, Páleníka i Kovandy nešlo o sledování, ale o obranu proti sledování, tudíž povolení ministra nebylo třeba. Zpravodajci prý měli za úkol zjistit, zda Nečasovu tehdejší manželku nesleduje někdo jiný. V té době totiž disponovali indiciemi, že Nečasově rodině hrozí nebezpečí.

Letos v březnu pak Nagyová údajně nechala za pomoci Kovandy nezákonně sledovat také svého řidiče Jiřího Pertla a jeho přítelkyni z úřadu vlády Alenu Hegrovou. Motivem byla podle policistů snaha zabránit spekulacím novinářů o jejím vztahu s Nečasem.

Kovandu policie podezírá ze zneužití pravomoci, v případě odsouzení mu hrozí až tři roky vězení nebo zákaz činnosti.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.3 + 10.0) *

Zpět na přehled