Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Exředitel ústavu ve Svojšicích chce žalovat radní Prahy Johnovou

Exředitel ústavu ve Svojšicích chce žalovat radní Prahy Johnovou

Exředitel ústavu ve Svojšicích chce žalovat radní Prahy Johnovou

9.8.2019 10:52, Zdroj: ČTK

Praha - Bývalý ředitel domova pro pacienty s chronickými onemocněními ve Svojšicích na Kolínsku Vítězslav Forman odmítá zjištění auditu, že pochybil, což podle pražské radní Mileny Johnové (Praha Sobě) vedlo k jeho odvolání. Plánuje na radní podat žalobu. Johnová se podle něj snaží dehonestovat zařízení, která pražský magistrát provozuje mimo metropoli, protože je chce uzavřít. Forman to ČTK sdělil v reakci na sdělení Johnové z tohoto týdne. Vyjádření radní ČTK shání.

Johnová ve středu uvedla, že v ústavu byly podle auditu dlouhodobé problémy s ekonomikou i péčí o klienty. Podle Johnové ústav zakoupil například automobil se sportovní výbavou za téměř 700.000 korunh, který se poté neužíval, problémy údajně byly i s veřejnými zakázkami, nákupy zbytečného materiálu a nezájmem o klienty ústavu. Škoda podle Johnové dosáhla více než 15 milionů korun.

Forman, který do svojšického ústavu nastoupil v roce 2007, to odmítl. "Já budu postupovat právní cestou a hodlám podat žalobu na radní Johnovou," uvedl.

V zařízení se podle něj uskutečnila řada kontrol. "Obstáli jsme bez ztráty kytičky. Naopak zařízení bylo dáváno za vzor. Například kontrola VZP to přímo v zápisu cituje," uvedl. Pokud jde o zmíněný automobil, šlo podle něj o Peugeot 308 kombi se zařízením pro převoz invalidních vozíků, jehož nákup před půl rokem schválila rada hlavního města.

Ústav má podle bývalého ředitele vynikající úroveň. "Jako první zařízení zřizovatele hlavního města Prahy získal nejvyšší možné ocenění kvality těchto služeb v ČR a Evropě," sdělil. Dodal, že klienti museli na umístění v zařízení čekat i delší dobu a v době jeho odvolání činil počet takových uchazečů 160.

Johnová v minulosti uvedla, že se na mimopražská zařízení, která byla dosud mimo pozornost pražských politiků, hodlá zaměřit. Město jich podle ní zřizuje asi 15 a audity ostatních se připravují. Podle Formana jde radní o jejich uzavření.

Domov ve Svojšicích poskytuje dle svých internetových stránek celoroční sociální služby lidem, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodů chronického duševního nebo kombinovaného onemocnění případně mentálního postižení. Slouží také osobám se stařeckou a ostatními typy demencí. Kapacita domova je více než stovka klientů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.6 + 41.1) *

Zpět na přehled