Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Euro.cz: Místopředseda ÚOHS Neruda míří k advokátům Havel&Holásek

Euro.cz: Místopředseda ÚOHS Neruda míří k advokátům Havel&Holásek

Euro.cz: Místopředseda ÚOHS Neruda míří k advokátům Havel&Holásek

22.4.2010 14:48, Zdroj: ČTK

Dosavadní místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Robert Neruda (32) míří do soukromého sektoru a nastoupí do advokátní kanceláře Havel&Holásek. V této firmě povede právní tým pro soutěžní právo. Uvedl to dnes server Euro.cz, kterému informace Neruda potvrdil. Neruda svůj odchod z vedení antimonopolního úřadu oznámil na konci března s tím, že odchází dohodou k poslednímu květnu. Tehdy ale neuvedl, kam poté zamíří.

"Věřím, že budu moci využít svých dosavadních zkušeností a nové získám. Těším se na nové výzvy," citoval Nerudu server.

Podle informací Mladé fronty Dnes z konce března je důvodem Nerudova odchodu nespokojenost se způsobem vedení úřadu předsedou Petrem Rafajem. Bývalý poslanec ČSSD vede úřad od loňského července. Neruda to nechtěl komentovat.

Neruda se stal místopředsedou úřadu v srpnu 2008, na pozici vystřídal Jindřišku Koblihovou, která z úřadu odešla. Po odchodu předchozího šéfa ÚOHS Martina Peciny, který se loni stal ministrem vnitra ve vládě Jana Fischera, antimonopolní úřad Neruda i dočasně vedl.

Neruda je absolventem Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Na ÚOHS Neruda pracoval již v letech 2000 až 2003, a to na mezinárodním odboru a jako ředitel analytického odboru a zástupce ředitele odboru fúzí. V letech 2004 a 2005 byl asistentem soudce Nejvyššího správního soudu. Po návratu na ÚOHS koncem roku 2005 se stal členem rozkladové komise pro veřejné zakázky a předsedou rozkladové komise pro hospodářskou soutěž. Od roku 2007 stojí v čele Sekce hospodářské soutěže.

ÚOHS má nyní tři místopředsedy. Prvním místopředsedou je Hynek Brom, který na ÚOHS nastoupil loni v listopadu. Místopředsedou je i Kamil Rudolecký, který se věnuje zejména veřejným zakázkám a veřejné podpoře.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.7 + 12.0) *

Zpět na přehled