Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Euro.cz: Inspekce vyšetřuje Lessyho kvůli možnému podvodu

Euro.cz: Inspekce vyšetřuje Lessyho kvůli možnému podvodu

Euro.cz: Inspekce vyšetřuje Lessyho kvůli možnému podvodu

28.7.2013 14:24, Zdroj: ČTK

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) vyšetřuje, zda někdejší policejní prezident Petr Lessy nezneužil během své loňské nemocenské v době svého odvolání nemocenské dávky. Inspekce Lessyho v této souvislosti podezírá z podvodu, informoval dnes server Euro.cz.

Inspekce pod dozorem státního zástupce Městského státního zastupitelství v Praze provádí úkony trestního řízení k prověření podezření ze spáchání podvodu, kterého se mohl dopustit bývalý policejní prezident Lessy v souvislosti s neoprávněným čerpáním dávek nemocenské v návaznosti na své propuštění ze služebního poměru u policie, řekl webu žalobce pražského městského státního zastupitelství Michal Muravský.

Lessy na uvedené informace reagoval prohlášením, že "mu to přijde šílené" a "další kroky bude řešit se svým právním zástupcem".

Lessyho loni v srpnu propustil ze služebního poměru tehdejší ministr vnitra Jan Kubice poté, co ho inspekce obvinila z pomluvy a zneužití pravomoci úřední osoby. Důvodem tehdejšího obvinění bylo to, že údajně nechal uniknout do médií negativní informace o náměstkovi policejního krajského ředitelství ve Zlíně Jaroslavu Vaňkovi. Obvodní soud pro Prahu 7 Lessyho letos této obžaloby zprostil.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.3 + 15.8) *

Zpět na přehled