Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Eltodo může mít většinu ve firmě Osvětlení a energetické systémy

Eltodo může mít většinu ve firmě Osvětlení a energetické systémy

Eltodo může mít většinu ve firmě Osvětlení a energetické systémy

7.11.2017 09:14, Zdroj: ČTK

Brno - Společnost Eltodo, která má v ČR významné postavení například v dodávkách systémů pro řízení dopravy nebo technologií pro veřejné osvětlení, se může stát většinovým vlastníkem firmy Osvětlení a energetické systémy. Příslušné majetkové změny povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to potvrdil předseda úřadu Petr Rafaj. Společnost Osvětlení a energetické systémy projektuje a instaluje veřejná osvětlení.

Eltodo nově získá možnost svého konkurenta výlučně kontrolovat. Podle ekonomické databáze Prodata dosud firmu Osvětlení a energetické systémy ovládala z 52 procent společnost Citelum S.A. a zbytek patřil energetické firmě ČEZ. Úřad transakci povolil ve zjednodušeném řízení. Rozhodnutí je pravomocné.

ÚOHS posuzoval oblast projektování, instalací a montáží veřejného osvětlení, provozu, řízení a údržby systémů veřejného osvětlení ve městech a obcích a projektování a elektromontáží v energetice.

Obě firmy byly už dříve majetkově provázané. Společně napůl vlastní firmu ELTODO-CITELUM, s.r.o.. Do koncernu Eltodo patří více než desítka firem. ÚOHS už letos například schvaloval majetkové změny ve společnosti Citelum, která se zabývá instalací a montáží veřejného osvětlení. Eltodo v tuzemsku podniká v řadě oblastí, vede také spory s pražským magistrátem o zakázky na osvětlení.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (30.2 + 47.6) *

Zpět na přehled