Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 24. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » E15: Arriva podala námitku proti vyřazení z pilotního tendru

E15: Arriva podala námitku proti vyřazení z pilotního tendru

E15: Arriva podala námitku proti vyřazení z pilotního tendru

6.3.2013 07:36, Zdroj: ČTK

Praha - Železniční společnost Arriva podala námitku proti svému vyřazení z pilotního tendru na dotované rychlíky mezi Ostravou a Olomoucí přes Krnov. Uvedl to dnešní E15. Pokud neuspěje a v tendru zbude jediná nabídka společnosti RegioJet podnikatele Radima Jančury, bude muset ministerstvo dopravy tendr zrušit. Soutěž měla být pilotním projektem, podle něhož chtěl stát otevřít železnici soukromým dopravcům.

Arriva podle ministerstva nesplnila podmínku, podle které musí mít každý dopravce ve vedení alespoň dvě odborně způsobilé osoby pro provozování drážní dopravy s příslušným vzděláním. Drážní zákon přitom vyžaduje pouze jednu způsobilou osobu. "Nyní máme deset dní na vypořádání námitky," řekl deníku mluvčí ministerstva Martin Novák.

Arriva se tendru účastnila společně s firmou Transcentrum bus. RegioJet je v tendru favoritem, protože po ministerstvu požaduje nižší doplatky na provoz. Zrušení tendru by vyhovovalo Českým drahám, které osobní dopravu na trati nyní zajišťují. Národní dopravce se tendru nezúčastnil, protože do vyhlášení soutěže nedokázal sehnat nová vozidla, která po uchazečích požadovalo ministerstvo dopravy.

Arriva je připravena dát celý případ k posouzení antimonopolnímu úřadu, píše E15.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (27.2 + 39.3) *

Zpět na přehled