Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 18. 6. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » E15: Arca koupila od UniCredit pohledávky za ČKD Praha DIZ

E15: Arca koupila od UniCredit pohledávky za ČKD Praha DIZ

E15: Arca koupila od UniCredit pohledávky za ČKD Praha DIZ

7.3.2017 11:31, Zdroj: ČTK

Praha - Finanční skupina Arca slovenského miliardáře Pavola Krúpy odkoupila pohledávky banky UniCredit za dodavatelem technologií pro pražský tunel Blanka, společností ČKD Praha DIZ. Jde o tři uplatněné bankovní záruky v objemu 175 milionů korun. O převodu pohledávek rozhodl Městský soud v Praze minulý týden v pátek. Píše o tom dnes zpravodajský server E15. Arca tím vstoupila místo UniCredit Bank do insolvenčního řízení společnosti ČKD.

Do konkurzu za ČKD Praha DIZ podnikatele Petra Speychala přihlásilo své pohledávky přes 500 věřitelů. Přezkumné jednání koncem června rozhodne o tom, jaké dluhy budou uznané.

Pražský městský soud prohlásil úpadek strojírenské firmy ČKD Praha DIZ loni v září. Návrhu věřitelů firmy nikdo neodporoval, sama společnost se koncem srpna k insolvenčnímu řízení připojila. ČKD Praha DIZ vedla spor s pražským magistrátem o platby za práce na tunelu Blanka, arbitrážní soud loni v srpnu rozhodl, že Praha nemusí firmě požadovaných zhruba 1,7 miliardy korun zaplatit.

UniCredit patřil mezi největší věřitele firmy. S nejvyšší pohledávkou za 300 milionů korun se přihlásila česká pobočka ruské Expobank. Menší balík pohledávek drží například i Lovochemie z holdingu Agrofert, která chce po ČKD Praha DIZ 44 milionů korun, píše E15.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.6 + 20.3) *

Zpět na přehled