Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Duhan vysvětloval odvolání náměstka, detaily sdělí později

Duhan vysvětloval odvolání náměstka, detaily sdělí později

Duhan vysvětloval odvolání náměstka, detaily sdělí později

27.5.2015 17:04, Zdroj: ČTK

Praha 27. května (ČTK) - Generální ředitel Českého rozhlasu (ČRo) Peter Duhan na dnešním zasedání Rady ČRo vysvětloval nedávné odvolání náměstka pro správu a provoz Michala Koliandra. Podle Duhana šlo o "absolutní ztrátu důvěry", detaily slíbil poskytnout v červnu. Vedením sekce byl již dříve pověřen obchodní a marketingový ředitel Tomáš Kollarczyk. Koliandr ČTK řekl, že si není vědom žádného pochybení.

"Vedly mě k tomu důvody, které jsou docela závažné," řekl Duhan. Detaily prý zatím nemůže zveřejnit, šlo ale podle něj o "absolutní ztrátu důvěry na základě důkazů". Radní Ivan Tesař generálního ředitele vyzval k odpovědnějšímu výběru příštího náměstka kvůli stabilitě vedení rozhlasu. Narážel na to, že Koliandr ve funkci působil zhruba rok poté, co vystřídal Ladislava Musila.

"Nejsem si vědom žádného pochybení. Ke slovům generálního ředitele se nebudu vyjadřovat," řekl ČTK Koliandr.

Podle Duhana je sekce klíčová v tom, že přes ni ročně proteče více než dvě miliardy korun. V sekci již začal audit právníků rozhlasu i externích právních kanceláří. Vedení také již například vyčlenilo oblast veřejných zakázek z ekonomického úseku pod generálního ředitele. Od června mají být také sloučena oddělení techniky a informačních technologií. Radní Duhana vyzvali, aby je informoval o případných škodách a přijatých právních krocích.

Koliandr v souvislosti s odvoláním skončil také v představenstvu dceřiné firmy Radioservis. Rozhlas dnes uvedl, že novým členem představenstva této vydavatelské společnosti se stane Radim Kolek. Předsedou je náměstek generálního ředitele René Zavoral, místopředsedou Tomáš Kollarczyk a dalším členem Jiří Mejstřík. Pátá pozice je zatím neobsazena. Radioservis loni hospodařil se ziskem 900.000 korun.

Radní se na veřejném zasedání rovněž vrátili k někdejší kritice výběru médií do rozhlasové rubriky s přehledem tisku. Radní Petr Šafařík připomněl, že jedním z impulsů byla otázka projednávaná před časem na sněmovním výboru, a to když rozhlas necituje stranické Haló noviny, jak má přistupovat k médiím vydavatelství Mafra, vlastněného společností Agrofert předsedy hnutí ANO Andreje Babiše.

"Český rozhlas nemá žádný černý seznam zakázaných periodik," prohlásil náměstek Zavoral. Pokud jde o tituly Mafry a Haló novin, upozornil, že vedení rozhlasu vnímá rozdíl, je-li vlastníkem nějaká společnost nebo politická strana. Doplnil, že rozhlas může citovat i příspěvky Haló novin, pokud splní příslušné editorské zásady. Ty byly rozhlasem formulovány letos v dubnu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (34.0 + 29.5) *

Zpět na přehled